Питання будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках Львівської області викликає значне занепокоєння Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області. 27 квітня 2012 року в Держуправлінні під головуванням начальника Держуправління ОНПС в Львівській області М.Хом’яка відбулося засідання круглого столу з обговорення питання екологічної доцільності будівництва малих ГЕС.
Участь у круглому столі, крім представників Держуправління взяли заступник начальника Львівського обласного управління водних ресурсів Н.Крута, начальник відділу екологічного контролю атмосферного повітря та водних ресурсів Державної екологічної інспекції в Львівській області О.Ігнатович, представники громадських організацій, дотичних до питання будівництва та функціонування малих ГЕС, вчені-екологи Національного університету ім. Івана Франка та члени Громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Львівській області, запрошені представники ЗМІ.
У своєму виступі начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області ознайомив присутніх із ситуацією, яка склалася в Україні та на Львівщині зокрема з будівництвом малих ГЕС.
«Проекти будівництва міні ГЕС перебувають у гострому протиріччі з Карпатською конвенцією «Про охорону і сталий розвиток Карпат», а також із Законами України «Про природно-заповідний фонд», «Про тваринний світ», «Про Червону книгу України», – відзначив М.Хом’як.
Природоохоронець проінформував учасників заходу про екологічну та економічну недоцільність та необґрунтованість будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках Львівської області. Наголосив, що будівництво малих ГЕС завдасть непоправної шкоди довкіллю.
Начальник Держуправління звернув увагу присутніх і на те, що у грудні 2011 року Держуправління відхилило від погодження проект відведення земельної ділянки для реконструкції малої гідроелектростанції на території Бистрицької сільської ради Дрогобицького району.
Після обговорення найактуальніших проблемних питань з будівництва малих ГЕС на території Львівської області учасники круглого столу прийняли відповідну резолюцію, яка буде скерована до комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України, громад у Карпатському регіоні Львівської області, профільних Міністерств, відомств, органів виконавчої влади.
http://www.ekology.lviv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=1492&Itemid=87