На Рівненщині, в с.Губків на р.Случ планується будівництво малої ГЕС. За висновками природоохоронців, науковців, громадських активістів спорудження ГЕС призведе до фактичного знищення частини ландшафтного заказника «Соколині Гори», що є порушенням Закону України «Про природно-заповідний фонд».
«Значна частина річок Рівненщини, зокрема Стир, Іква, Льва, Бобер є сильно зарегульованими внаслідок гідротехнічного будівництва і на значній своїй частині являють фактично ставки з стоячою водою. Тому дуже важливо зберегти в природному стані хоча б р.Случ» – каже Тєстов Петро з Дружини охорони природи м.Києва – «Місцевість, де заплановано будівництво ГЕС є унікальною, це справжня природна перлина Рівненщини»
Але 10 грудня в.о. голови Рівненської області Юрій Приварський провів брифінг, на якому заявив, начебто будівництво ГЕС є законним і він буде йому сприяти. Щоправда, він забув про екологічне законодавство, котре прямо і цинічно порушується.
«Проти противників будівництва ГЕС вже почалась брудна інформаційна кампанія з усіма складовими –«джинсовими» статтями в кишенькових ЗМІ, компроматом на місцевих активістів та маніпуляцією фактів» – каже активіст ДОП м.Києва Петро Тєстов.
Екологи неодноразово звертали увагу на той факт, що малі ГЕС це просто прибутковий бізнес на «зеленому тарифі». Сам тариф прив’язаний до курсу євро і фактично оплачується з кишень всіх нас, хто платить за спожиту електроенергію. Особливе обурення викладає той факт, що згідно даних реєстрів Енергетична компанія «Случ» – бізнес з 90% часткою російського капіталу.
Згідно Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державні адміністрації діють на засадах: відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність; верховенства права; законності; пріоритетності прав людини; гласності; поєднання державних і місцевих інтересів.
Всього цього, нажаль, не спостерігається в роботі Рівненської обласної державної адміністрації.
Тому екологи звернулись до Президента України та Генеральної Прокуратури України з проханням розібратись в ситуації.
Довідка :
Конфлікт щодо малої ГЕС на р.Случ почався восени 2014 року, коли громадськість отримала можливість ознайомитись з проектом будівництва ГЕС і виявила численні порушення, які призведуть до знищення унікальних природних комплексів р.Случ.
З детальним розбором ситуація можна ознайомитись за посиланнями :
“Бізнес по рівненські, або чому російському капіталу дозволили нищити річку Случ» та “Кому від зростання курсу євро добре, або чому в.о. голови Рівненської ОДА підтримує будівництво малої ГЕС на р.Случ?”