“Бюро екологічних розслідувань”
веб-сторінка: http://beiukr.blogspot.com/
ел. пошта: bei.ukr at gmail.com
тел.: (032) 243 96 32
Контактна особа: Анатолій Павелко
Міжнародна благодійна організація “Екологія – Право – Людина” (ЕПЛ)
веб-сторінка: http://epl.org.ua
ел. пошта: office at epl.org.ua
тел.: (032) 225-76 – 82.
Контактна особа: Жиравецький Тарас -taras.zhyravetskyy at gmail.com, Чорній Андрій – andriy.chorniy19 at gmail.com
Дунайсько-Карпатська Програма WWF
ел. пошта: bohdan.prots at gmail.com
мobile: +38-067-3533813
Контактна особа: Проць Б.Г., к.б.н., координатор програми в Україні
Всеукраїнська громадська організація “Національний екологічний центр України” (НЕЦУ)
веб-сторінка: http://necu.org.ua/
ел. пошта: necu at necu.org.ua
тел.: (044) 238-62-60;
Факс: 044 238-62-59
Контактна особа: Ігор Сіренко
Екологічний клуб “Край” (філія НЕЦУ у Тернопільській облаті)
Міжнародна асоціація охоронців Дністра “Еcо-Тіras”
Веб-сайт: http://eco-tiras.org, http://dniester.info
E-mail: [email protected], [email protected]
Тел/факс (03548) 24646;
Тел. 0975332029
Контактна особа: Галина Проців
Екологічна група “Печеніги”
http://pechenegy.org.ua/
Дружина охорони природи м.Києва “Зелене Майбутнє”
http://pryroda.in.ua/dop-kyiv
Українська Асоціація Активного та Екологічного Туризму
ел. пошта:[email protected]
мobile: +380675068039
Контактна особа: Сергій Підмогильний
Обласний спортивно-туристський клуб м. Тернопіль
ел. пошта: [email protected]
мobile: +38-067-9918254
Контактна особа: Рибаков Олександр
Турклуб “Гряда”
ел. пошта: [email protected]
http://gryada.org.ua
мobile: +38-095 255 33 22
Контактна особа: Петро Тєстов
Форум екологічного порятунку Закарпаття
Координатори: Оксана Станкевич-Волосянчук, Валентин Волошин
ел. пошта: bozdosh.ua at gmail.com
Львівська міська громадська організація туристсько-спортивний клуб “Манівці”
ел. пошта: [email protected]
http://manivci.org
мobile:+380979185132
Контактна особа:Тарас Білошицький
Громадську кампанію підтримали:
Львівська обласна організація Спілки офіцерів України
Музичні гурти “Перкалаба”, “Фолькнери”, “Полікарп”, “Тінь Сонця”
[email protected]
Координатор проектів: Сергій Підмогильний
+380675068039
не знаю,як Всесвіт терпить нас-маленьких нікчемних істот,які сліпо вірять у свою велич і геніальний розум. наплодити купу “енергетичних” блискучих ідей,настрочити кілометри законів,рішень,актів-це ж вам не мішки тягати.Краще б носили міхи з камінням,дровами тих самих Карпат,які хотять запакувати в труби.пропоную створити почесну дошку,щоб ми поіменно знали наших героїв.Чи запросити їх в гості до Снятина і нагадати про потоп біля ГЕС на р.Прут.влаштувати катрусин кінозал з домашнім відео,на якому жителі цього містечка за лічені хвилини втратили все.чи провести лекцію з психології на тему:екологічна катастрофа та її вплив на психіку людини. А серед тих людей була моя родина. стрес зняли народним стограмовим способом.плакали,раділи з того, що живі і почали життя з нуля.
чи нам,українцям,пороблено,?що нас зупинить? в Карпатах живуть мольфари,яким Гори дали особливі здібності.То може наступила пора приєднатися до решти захисників і показати хто в домі господар.
хтось скаже:дурня.скаже той,хто не знає Карпат і їх душі. хто не виріс на берегах Прута і Черемоша. Я не чиновник,не науковець.А Людина,яка любить природу і відчуває свою відповідальність за неї.Отже готова зробити все,що в моїх силах
Просимо Вашої допомоги у вирішенні проблеми екологічної загрози нашому карпатському краю, котру спричинює знову активізоване будівництво злощасних мінігес.
Йдеться ,зокрема, про наміри ТОВ Косівгідроенерго будувати декілька ( !) мінігес на річці Черемош у селі Розтоки Косівського району Івано-Франківської області, причому будівництво однієї з них перейшло в активну стадію, повідомлення про це є в районній газеті Гуцульський Край та в інтернет-публікаціях.
Виконавцем робіт буде виступати знана в районі будівельна фірма Промтехсервіс. Власники цієї фірми виступають дуже впевнено в тому, що будівництво мінігес буде здійснено і переконують всіх у невідворотності будівництва. І, як виявляється, для цього у них є підстави.
Власниками даної будівельної організації є доволі знані і впливові в районі люди – Шкондеюки. Директором Промтехсервісу є Шкондеюк Василь Васильович, 1961 р.н., депутат Косівської районної ради, а головним інженером – його син Шкондеюк Василь Васильович, 1985 р.н., також депутат Косівської районної ради(!), причому обидва були обрані в 2010 році і представляли інтереси Партії Регіонів (славнозвісна люстрація до периферії в гори мабуть не прийде!). Разом з депутатом Косівської районної ради від села Розтоки Кічеряком Віталієм Васильовичем Шкондеюк молодший був і є куратором села Розтоки.
У фінансових можливостях родина Шкондеюків обмежень не має, поскільки у їх власності перебуває відпочинковий комплекс Байка у м. Косові, також Промтехсервіс активно займався берегоукріпленням, будівництвом дамб( і в тому ж таки селі Розтоки), ремонтом доріг , та чим ще тільки не займався.І результатом такої продуктивної діяльності став подекуди фактично сміхотворний об’єм проведених робіт (для прикладу, нагорнуто каміння бульдозером до старої поруйнованої в 2008 році дамби замість будівництва нової) або взагалі лише виконані на папері роботи, а при цьому освоювалися мільйонні державні кошти. Держзамовлення на проведення робіт Промтехсервіс отримував регулярно і без особливих клопотів – бувший голова Косівської районної ради Андрій Клуб працював і на посаді менеджера Промтехсервісу, а до покровительства докладався і Василь Чуднов.
Будучи далекоглядним, Шкондеюк молодший виступив благодійником для села Розтоки – закупив бляху для перекриття даху в церкві в селі, отримавши тим самим прихильність і лояльність до його діяльності частини сільської громади. Але ж і самі мешканці села жертвували значні кошти на ремонт церкви, і їх зусиллями цей ремонт проводився.
Зараз, як тільки розпочалася активність на будівельній площадці, небайдужі до майбутнього Черемошу і цих країв громадяни села звернулися до сільської ради з вимогою рішенням сесії заборонити будівництво мінігес.Але своїми обіцянками і буцімто благодійницькими намірами Шкондеюк молодший поділив сільську громаду на прихильників і противників будівництва мінігесу.
Жителі прилеглих до річки Черемоша територій села Розтоки , які добре пам’ятають наслідки повені 2008 року, і, зрозумівши, чим може обернутися для них наявність вище по течіїї річки гребель, загат і взагалі місць значного скопичення річкової води, та знаючи , якою буде якість зроблених Промтехсервісом обіцяних захисних дамб, виступають категорично проти будівництва.
А ті мешканці, які живуть віддалено від прилеглих до річки рівнинних територій, спокушені обіцянками Шкондеюка всіляко допомагати селу, живучи лишень сьогоденням і перебиваючись тимчасовими заробітками, охоче дають згоду на будівництво.Вправно використовує Шкондеюк молодший і можливість допомогти матеріально особисто депутатам сільської ради, наприклад , у придбанні потрібного для їх роботи інвентарю, тим самим гарантовано отримуючи їх прихильність. А для прикладу дружина жителя села, котрий є безробітним і працює сторожем на будмайданчику та отримує тисячу гривень, активно переконує односельчан в користі від мінігес.
Примітно, що маючи від природи дефект вимови (заїкання), Шкондеюк і це використовує на свою користь, виголошуючи довгі промови про необхідність і невідворотність будівництва мінігес, граючи на жалісливості сільських людей, доводить до такого , що його прихильники серед сільської громади починають дорікати односельчанам у браку совісті щодо нього. Адже Шкондеюк такий благодійник , стільки зробив для села, а вони безжалісні і безсоромні не дають згоду на будівництво мінігес. Бачачи таку хитавицю у настроях жителів Розтік, Шкондеюк молодший не шкодує слів для обіцянок всіляких благ селу від будівництва мінігес та грошей для того, щоб виставити доброго могорича своїм прихильникам у місцевому барі навпроти сільради, дякуючи їм за підтримку на сесії .
Залучивши незначні кошти і використовуючи низький рівень життя горян та охоту їх до дармових грошей, Шкондеюк поступово заручиться підтримкою переважної більшості депутатів сільської ради і заагітованої ними громади села.А натомість покладе в кишені мільйонні прибутки і навіки спотворить красу гірської річки.Радо сприймають звістки про будівництва мінігес і ті мешканці села, в чиїй власності перебувають земельні ділянки, де будуть розгорнуті будівельні майданчики, плануючи від їх продажу суттєво покращити своє матеріальне становище.
Таким чином, враховуючи сильну залежність від Шкондеюків людей нашого села і районної влади, тільки втручання зовні незалежних і непідкуплених людей та організацій може істотно змінити наявну ситуацію і врятувати Черемош від мінігес.
Ми , свідомі жителі села Розтоки, вважаємо, що ніяких мінігес в нашому краю не повинно бути взагалі, бо просто немає в них потреби, а шкода від них для нашої річки і місцевості буде непоправимою.
Просимо і сподіваємось на будь-яку допомогу в нашій боротьбі:
організаційну –проведення акцій, флеш-мобів, пікетів, мітингів, юридично-правову, роз’ яснювальну роботу – влаштування просвітницьких зборів, де люди могли би почути правдиву інформацію, випуск і розповсюдження друкованих носіїв інформації про шкоду мінігес, широке інформування про проблему в незалежних і впливових засобах масової інформації, в тому числі і на телебаченні.
Будемо вдячні за Вашу підтримку!