Допоможи Чорному Черемошу – відфаксуй Януковичу!

Як у нас зараз трапляється завжди, знов нібито гарні починання породили загрозу для природи. Тепер – боротьба із паводками і виробництво екологічно чистої електроенергії “по-українськи” тягнуть за собою загрозу річкам Карпат.

Починалося все з того, що після карпатських потопів початку і середини нульових років були прийняті протипаводкові програми – загальнодержавна і місцеві, якими передбачалися різні гідротехнічні споруди. Потім був затверджений “зелений тариф” на електрику, – за яким “екологічні” кіловати коштуватимуть дорожче, ніж “брудні”. В кмітливих головах ці ідеї об’єдналися і породили програми будівництва в Карпатах міні-ГЕС.

Певна частина таких ГЕС – звичні греблеві, але більшість – дериваційні, для яких декілька кілометрів річки забираються в трубу, вода з якої скидатиметься на турбіну. І ТАКИМИ ТРУБАМИ ЗБИРАЮТЬСЯ ВКРИТИ ВСІ КАРПАТИ! Лише в Закарпатті їх планується спорудити їх 330 (http://zakarpat-rada.gov.ua/docs/rishennya/6/7_sesion/rish_310.zip)!

Як не дико це звучить, але це, на жаль, далеко не жарт – детально про плани “затрублення” карпатських річок дивіться на сторінці кампанії “Збережемо Карпати від забудови ГЕСами!”: http://pryroda.in.ua/miniges/kampaniya/

Одну з таких ГЕС приватний підприємець Миронюк збирається спорудити на Чорному Черемоші, в ок. с. Дземброня Верховинського р-ну Івано-Франківської обл. На громадських слуханнях, які 26 лютого пройшли в селі, місцева громада однозначно виловилася проти цього проекту. Проте бізнесмен (до речі, один з найактивніших на сьогодні гідроенергетиків Карпат – у нього найбільше проектів ГЕСів) усупереч думці громади в найближчий час намагається почати будівництво.

Зразок листа – див. за адресою http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/miniGES/PrezMiniGES.doc
2 березня в Дземброні почалися серйозні перебої з електропостачанням, – кажуть, що через перебої на лініях…

Ми просимо підтримати гуцулів в їх намаганні зберегти Чорний Черемош – і терміново, БАЖАНО, ДО 5 БЕРЕЗНЯ ВКЛЮЧНО ВІДПРАВИТИ ФАКСИ ДО АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА: 044-255-61-61. Зразок факсу додається.

З повагою та надією на вашу підтримку,
Голова Ради ЕкГ “Печеніги” С.О. Шапаренко.
*

На фото – дериваційна ГЕС Миронюка в сусідній з Дзембронею Пробійнівці.

ГЕОГРАФІЧНО-КРАЄЗНАВЧА ДОВІДКА

Чорний Черемош – бере початок на північно-східних схилах Чивчинських гір, які є частиною Мармароського масиву Українських Карпат. Тече по території Верховинського району Івано-Франківської області (на Гуцульщині), лівий витік Черемошу (разом з Білим Черемошем дають початок Черемошу). Басейн Дунаю.
Довжина 87 км. Площа водозбірного басейну 856 км2.

Вузька мальовнича долина зі стрімкими схилами, вкритими густими лісами. На річці чимало перекатів і порогів різної складності. Використовується для водопостачання, водний (сплавний) туризм, рекреація.
Чорний Черемош приймає багато притоків. Найбільші: Шибена, Дземброня, Бистрець, Ільця, Бережниця (ліві); Жаб’євська, Чорна Річка (праві).

Витоки річок Шибена, Дземброня, Бистрець та Ільця розташовані на схилах Чорногори, де сніг може лежати навіть до кінця червня, а влітку випадає багато дощів. Тому від гирла Дземброні річка Чорний Черемош сплавна усе літо.

Населені пункти над рікою від витоків до гирла: Буркут, Явірник, Зелене, Топільче, Красник, Ільці, Верховина, Криворівня, Верхній Ясенів, Рівня, Устеріки.

Річка Чорний Черемош з прибережною смугою належить до гідрологічного заказника місцевого значення – площа 1740 га створеного з метою збереження мальовничої гірської ріки.
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ “Печеніги”: тел. (066) 387-46-81,

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *