Начальник наукового відділу НПП “Дністровський каньйон” Олександр Вікірчак проаналізував вплив можливого будівництва ГЕС на Дністрі.
Якщо наскільки можливо проаналізувати передпроектну докуменцію того ПАТ «Укргідроенерго», то виходить наступне:
ГЕС Брідок – Синьків
При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 40 км (згідно передпроектних напрацювань). При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у Синькові та Зозулинцях.
При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. Повністю порушується режим Городоцько-Добровлянського та частково– Касперівсько- Городоцького іхтіологічних заказників..
У зону затоплення потрапляють нижні частини розташованих на схилах і ботанічних заказників (окремі об’єкти ПЗФ) :Стінка Городок -Костільники,Синьківська кострицева степова ділянка, Деренівська стінка, Урочище Криве
ГЕС Литячі
При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 24 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у в Хмелевій (Івано Франківській).
При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів.
ГЕС Вістря
При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 26 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у с.с. Вістря ( якщо гребля нижче села – з наявних паперів це не дуже видно), Смерклів.
На карті виділено місця, що ймовірно будуть затоплені. Може бути цікавою для людей з придністерських сіл. Може хто знайде своє обійстя.
При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів.
Ймовірно буде затоплено ботанічний заказник Теребіж біля с.Діброва створений для збереження білоцвіту весняного, два відслонення девону , що мають статус об’єктів ПЗФ в околицях с.Вістря.
Через зарегулювання Дністра повністю змінюється його гідрологія. Зникають такі червонокнижні види риб, що люблять течію, як марена, вирезуб, чоп, стерлядь. Тобто Парк не виконує свою природоохоронну функцію
Устянська ГЕС
При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 30 км. При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у Горошовій і навіть у Колодрібці. На карті виділено місця, що ймовірно будуть затоплені. Може бути цікавою для людей з придністерських сіл.. Може хто знайде своє обійстя.
Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. Повністю змінюється гідрологія. Зникають такі червонокнижні види риб,що люблять течію, як марена,вирезуб, чоп,стерлядь. Тобто Парк не виконує свою природоохоронну функцію.
ГЕС Монастирок
При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 44 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у с. Возилів,Сокирчин ,Набережне, Долина
На карті виділено місця, що ймовірно будуть затоплені. Може бути цікавою для людей з придністерських сіл.. Може хто знайде своє обійстя.
Місце, де тут планують греблю не входить у межі НПП Дністровський каньйон
ГЕС Заліщики (Печорна)
При підпорі води на 8м утворюється водосховище на 28 км. (згідно перед проектних напрацювань ) При цьому ймовірне підтоплення городів або й будинків у Городниці, Передівані та Іване Золотому.
При чому з Тернопільської сторони Дністер і прибережна смуга тут входять у межі НПП Дністровський каньйон з вилученням у користувачів. У зону затоплення потрапляють нижні частини розташованих на схилах і ботанічних заказників Жижавський (окремі об’єкти ПЗФ)
З ФБ групи “Врятуй Верхній Дністер від ГЕС”