Засідання Робочої групи з охорони природи

Posted on Updated on

13 грудня в Міністерстві екології та природних ресурсів відбулося засідання Робочої групи з охорони природи.

Після вступного слова заступника міністра екології з питань євроінтеграції Кузьо Миколи Степановича досвідом Європейського Союзу з імплементації Пташиної Директиви поділився Ктібор Коцман, представник відділу охорони природи Генерального директорату з довкілля Європейської Комісії. Про стан виконання вимог Угоди з ЄС в секторі «Охорона природи» доповів голова Робочої групи, директор Департаменту з питань заповідної справи Мінприроди Іваненко Ігор Борисович.

Наступним питанням порядку денного був розгляд проекту Закону України «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори», який представив Скрильніков Дмитро Валерійович, ключовий експерт проекту ЄС. Таке складне питання не могло обійтись без довгих обговорень, в результаті яких було запропоновано багато доповнень та деяких змін, що потрібно внести до проекту нового Закону.

Куземко Анна Аркадіївна, ключовий експерт проекту ЄС з доповненнями Драпалюк Анастасії Миколаївни, головного спеціалісту відділу формування мережі природоохоронних територій Департаменту з питань заповідної справи Мінприроди, секретаря Робочої групи розповіли про проекти національних переліків оселищ, видів рослин і птахів з додатків Пташиної та Оселищної директив ЄС, а також про організацію роботи щодо подальшого затвердження їх на національному рівні.

Після цього Ян Шеффер, ключовий експерт проекту ЄС представив інформаційну систему збору та аналізу даних щодо біорізноманіття для планування, моніторингу та звітування.

Наприкінці зустрічі було озвучено оновлений склад Робочої групи та заходи щодо імплементації Оселищної та Пташиної директив в Україні, що заплановані на 2017 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *