Як долучитись

Долучитися до створення мережі Емеральд може кожен, хто ходить в природу та має уявлення про природні біотопи, або/та розбирається в видах рослин та/або тварин.
Ми потребуємо інформацію про розташування природних оселищ, а також про знахідки видів тварин та рослин, що охороняються Бернською конвенцією (переліки).
Ці дані доповнять карту мережі та допоможуть зібрати таку інформацію по всій Україні та зрозуміти наскільки достатньо вже представлений цей тип чи вид в мережі та зможемо звітувати про це на біографічному семінарі.

 

Як допомогти?
Передусім, просимо подумати спеціалістом в якій області ви є. Наприклад, ви фотограф та фотографуєте птахів в їх природньому середовищі існування. Якщо ви робите це не перший рік, то найбільш ймовірно розбираєтеся в видах та місцях їх гніздування та харчування й скоріш за все можете відмітити ці місця на карті.

Що ви можете зробити?
Проглянути списки видів птахів, що охороняється Бернською конвенцією, якщо вид, яким ви займаєтеся є в цьому списку, продивитися карту з відповідним номером та перевірити чи є цей локалітет на тій карті. Якщо нема – то обвести контур локалітету відомий вам та з описом приблизної кількості особин у популяції вислати нам.
Це ж саме стосується спеціалістів по рослинам. Для смарагдової мережі важливі як популяції окремих видів, так і певні оселища.
Для прикладу, якщо біля вашого села у сосновому лісі росте Pulsatilla patens, й ви хочете внести ці дані у Смарагдову мережу. На сайті цей вид має код 1477, спочатку проглядаємо карту під номером 1477-1, де заштриховані відомі популяції й дивимося чи відмічено наш локалітет.
Якщо такого там нема, то в гугл карті обводимо ділянку, де, нам відомо зростає сон розкритий та зазначаємо в описі за можливістю відомі характеристики цього локалітету. Зокрема, тип лісу, схил, тип грунту, а найосновніше, кількість популяцій цього виду, що відома з цього локалітету. За оцінкою кількості популяцій визначається тип A, B, C чи D. Й висилаєте нам.

Якщо на цьому ви не зупинилися й хочете допомогти нам ще, то можете допомогти нам у доповненні карти оселищ, тобто природних угруповань які визнані Бернською конвенцією як важливі для збереження. Деякі оселища є дуже простими у визначенні.
Наприклад оселище з домінування різних видів верб, що ростуть на берегах проточних водойм на дуже бідному грунті, що періодично затоплюється. Це оселище має номер G1.11. Щоб перевірити, чи є відоме нам це оселище звіряємося з картою під номером G1.11-1, й в разі якщо його немає, то обводимо контур та висилаємо нам на пошту. Якщо є можливість краще додати опис місцевості та фото.
Таким же чином діятимемо із іншими оселищами.
Ми будемо поступово додавати фото та опис нових оселищ, для того , щоб людина, яка цікавиться природою та її збереженням могла взяти участь у формуванні цієї мережі.