Результати робочої наради щодо продовження роботи над створенням мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні

Posted on Updated on

3 листопада 2017 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулася нарада, під час якої був обговорений план подальших дій по проектуванню мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні, а також пропозиції ініціативи «Emerald Natura-2000 in Ukraine» щодо включення до мережі 70 нових територій, описаних в книзі «Залучення громадськості та науковців до проектування мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні» (з якою можна ознайомитися за посиланням https://goo.gl/tCezVD).

У нараді взяли участь представники Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди, МБО «Екологія-Право-Людина», Фундації Природнa Спадщинa, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена та БО «Інтерекоцентр».

Під час наради було з’ясовано наступне:

У 2018 році відбудеться лише 1 міжнародний біогеографічний семінар – з оцінки достатності мережі Емеральд (Смарагдової мережі) України для збереження видів птахів із Резолюції №6 Бернської Конвенції, оскільки після першого туру біогеографічних семінарів з оцінки достатності мережі Емеральд для охорони видів та оселищ, що пройшли у 2015-2016 роках, база даних мережі Емеральд України була доповнена лише по видам птахів (за інформацією БО «Інтерекоцентр»). 

Таким чином, робота по проектуванню мережі Емеральд а Україні на офіційному рівні протягом року не була просунута жодним чином вперед. Висновки попередніх 3-х біогеографічних семінарів до цього часу не виконані, нові території до мережі згідно їх висновків не додавались, саме з цієї причини наразі невідомо, коли відбудеться новий тур біогеографічних семінарів, організовуваний Секретаріатом Бернської Конвенції, оскільки перед його проведенням має бути повністю оновлена національна база даних мережі згідно висновків попередніх семінарів.

В результаті наради, намічений план подальших дій по проектуванню мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні, складовими якого є:
1. Відкриття доступу до бази даних мережі Емеральд (Смарагдової мережі) України на сторінці http://cdr.eionet.europa.eu/ua/coltlvbca/coltlvbla/ з метою залучення широкого кола спеціалістів до аналізу включених у неї даних. Дане питання має з’ясувати Мінприроди з Секретаріатом Бернської конвенції. Після цього база даних має бути доповнена наявною базою даних ініціативи «Emerald Natura-2000 in Ukraine», а також уточнена і доповненa даними, що надійдуть від науковців, які проаналізували базу даних.

2. З метою верифікації та доповнення широким колом експертів пропозицій щодо включення до мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні 70 нових територій, Ініціатива «Emerald Natura-2000 in Ukraine» поширить їх електронну версію (на своїй сторінці у ФБ, шляхом електронної розсилки та під час навчальних семінарів, що будуть проведені протягом листопада 2017 року у 9-ти містах України). Після верифікації та доповнення, пропозиції щодо включення до мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні 70 нових територій, з оновленими даними, буде направлена повторно Ініціативою «Emerald Natura-2000 in Ukraine» до Мінприроди.

3. Після виконання перших двох пунктів «плану дій» намічене проведення національних біогеографічних семінарів з оцінки достатності мережі Емеральд (Смарагдової мережі) в Україні для охорони видів та оселищ із Резолюцій №4 та №6 Бернської Конвенції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *