Європа захистить Чорний та Білий Черемош від ГЕСів!

Posted on Updated on

Завдяки активній позиції Emerald – Natura 2000 in Ukraine секретаріат Бернської конвенції надіслав свої зауваження до початкового проекту мережі природоохоронних територій, розроблених БО «Інтерекоцентр» та поставив вимогу включити до «Смарагдової мережі» України Чорний та Білий Черемош з метою забезпечення збереження популяції дунайського лосося.

Це ставить ряд обмежень на господарське використання цих річок, зокрема забороняє будь-яке гідроелектротехнічне будівництво!

Подробиці:
Нагадуємо, згідно з «Угодою про асоціацію з ЄС» Україна зобов’язана ввести в своє законодавство положення Директиви 92/43/ЄEC «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори», зокрема і взяти під охорону окремі види та оселища та розбудувати мережу природоохоронних територій «Смарагдова мережа».

Одним з таких видів є дунайський лосось (Hucho hucho L.) – найбільша риба українських Карпат. Ці красені можуть виростати аж до півтора метра в довжину і набирати вагу до 50 кг.

 

Нещодавно Секретаріат Бернської конвенції надіслав свої зауваження до початкового проекту мережі природоохоронних територій, розроблених БО «Інтерекоцентр» та поставив вимогу включити до «Смарагдової мережі» України Чорний та Білий Черемош.


«На жаль, виконавці проекту БО «Інтерекоцентр» підійшли до розробки «Смарагдової мережі» формально, зовсім не враховуючи реальний стан з охороною деяких видів та природоохоронні аспекти. Як інакше можна пояснити не включення до початкової версії мережі обох Черемошів, які є одним із основних місць проживання дунайського лосося? На щастя, завдяки активній позиції природоохоронців з «Фундації Природної спадщини» та МВ НЕЦУ, ми домоглися розширення мережі» – коментує еколог ЕПЛ Тєстов Петро.

Включення Чорного та Білого Черемоша до Смарагдової мережі ставить ряд обмежень на господарське використання цих річок, зокрема забороняє будь-яке гідроелектротехнічне будівництво. Натомість дозволяється рекреаційне їх використання, зокрема любительське рибальство, рафтинг тощо. В Румунії місцеві ГЕСівці були вимушені відмовитися від масового будівництва малих ГЕС в регіоні Марамуреш саме через те, що відповідні річки були визнані важливими для збереження дунайського лосося та увійшли до мережі НАТУРА 2000 (аналог нашої «Смарагдової мережі»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *