Багато хто знає про Холодний Яр — історико-культурну та природну пам’ятку, одне з загальновизнаних природних “чудес України”. Проте далеко не всі знають, що на території урочища „Холодний Яр”, поблизу с. Мельники Чигиринського району Черкаської області, зростає унікальна популяція підсніжника складчастого (Galanthus plicatus Bieb.). Ця рослина занесена до Червоної книги України та Червоного списку Міжнародного Союзу Охорони Природи (МСОП) і донедавна вважалася ендеміком флори Криму! Лише у 2000-х роках науковцями було виявлено це холодноярівське чудо. Унаслідок масового зривання цієї рослини на букети та незаконного продажу, чисельність популяції в той момент катастрофічно знижувалась.
З метою недопущення знищення унікальних рослин браконьєрами студенти ДОП “Зелене майбутнє” разом з волонтерами та працівниками філіалу „Холодний Яр” історико-культурного заповідника „Чигирин” приймають участь в організації табору з охорони популяції підсніжника. Подібні заходи проводяться впродовж останніх 15 років: студенти та просто зацікавлені здійснюють цілодобове чергування у місцях масового зростання підсніжника складчастого під час його квітування та в місцях їх продажу в м. Черкаси. Охороною планується охопити більше 2 тижнів — проміжок найбільш активного квітування підсніжника та найбільш небезпечний для нього з точки зору активності браконьєрів. Запрошуємо вас внести свою частку у збереження цього чарівного місця і приєднатись до нашої команди!
Дати виїзду: 18-20 березня. Попередньо частина групи вирушає на місце з Києва ввечері 18 березня (четвер), решта — на наступний день (п’ятниця). Проте можливі зміни, точно це буде визначено до початку березня. Маршрут: потяг або автобус Київ-Черкаси + автобус Черкаси-Креселецьке лісництво (відправлення із залізничного вокзалу о 6.45 та 15.10) — деталі з’ясовуються.
Умови табору. На окраїні лісу є хата лісництва з грубою, яка гарно гріє. Спати доведеться на підлозі, точніше – на піддонах, на яких лежать мати, а тоді – ви у спальнику. Отже, бажано мати з собою спальника та, по можливості, каремата.
Режим. Зранку сніданок (зварений на вогнищі черговими). Далі виходимо на охорону на 3-4 локалітети. До найближчого – десь 2 кілометри, до найдальшого – близько 10. Розміщуємося на місці в лісі. Розкладаємо багаття, п’ємо чай, групками обходимо ділянку, обідаємо. Якщо виявляємо порушників – ведемо відповідну (роз’яснювальну) роботу. Надвечір ідемо на базу, їмо вечерю біля вогнища, а після культурної вечірньої програми лягаємо спати.
За всіма питаннями, в тому числі запису до виїзду, звертатись до заступника командира ДОП “Зелене майбутнє” з волонтерських виїздів, Саші Поліщука: тел. 0639475588, https://www.facebook.com/profile.php?id=100009937846370&fref=ts.
P.S. Автор фото Микола Борисенко
Готовий з вами їхати
Хочу з вами їхати.
м.т. 0730456584