19 березня київські екологи провели акцію солідарності під посольством Російської Федерації в Києві в підтримку міжнародної кампанії за порятунок Утріша.
Під гаслом «Природа у нас одна» активісти Дружини охорони природи «Зелене майбутнє» м. Києва та Національного екологічного центру України вимагали від Мєдвєдєва нарешті проявити волю та стати на захист унікальних ялівцево-фісташкових лісів російського причорномор’я.
Посольство РФ зустріло пікетувальників не надто привітно. Мало того, що охорона попросила активістів стати практично за автомобільну стоянку, міліціянти ще й заборонили роздавати листівки. Крім того, до екологів з посольства ніхто не вийшов. На це природоохоронці вирішили, що у російському керівництві як працювали варвари, так і працюють. Дружно прокричавши ганьба, пікетувальники розішлись.
Світлана Василенко, представник Дружини охорони природи «Зелене майбутнє» м. Києва
Ми прийшли підтримати наших російських колег у справі захисту заказнику Утріш. Адже це унікальний гірський комплекс Північно-Західного Кавказу, який планують включити до всесвітнього надбання ЮНЕСКО. Громадський супротив породила діяльність Адміністрації Президента Мєдвєдєва та Краснодарська обласна адміністрація, які хочуть забудувати заказник. Хоча, у 2010 році за розпорядженням уряду РФ на його території мали створити природний заповідник. Активісти кампанії на захист Утрішу у 2008 році своїми тілами зупинили варварську вирубку ялівців та фісташок. Однак зараз ситуація нестабільна і будь-якої миті може початись будівництво. В Російській Федерації кампанія зі захисту Утріша набула вже загальнодержавного масштабу. Починаючи з грудня минулого року її підтримало понад 29 міст.
До слова, такі акції в Україні вже пройшли в Дніпропетровську, Харкові та в Криму. При чому, в Автономні Республіці під російським консульством збирались аж два рази. Та це не просто так, адже, ситуація на півострові, на жаль, дуже подібна до трагедії Утріша.
Олександр Дячков, активіст Дружини охорони природи «Зелена Таврида»
В Криму таку акцію підтримали, оскільки така проблема нас теж стосується. У нас так само, як і в Утріші зростають ялівцеві реліктові ліси та фісташка туполиста. Так само, як у наших друзів з Анапи вони нищівно вирізаються. Більше того, та політика, яку проводить Рескоприроди Криму та Рескомліс, дуже схожа на таку Адміністрації Президента РФ. Наприклад, у нас є декілька кричущих фактів щодо Ялтиського гірсько-лісового та Кримського заповідників. Так, по факту навмисного зменшення площі першого під час зведення даних топографічної зйомки його території прокуратура вже не перший рік судиться з Рескоприроди Криму. До речі, такі «помилки» в площі охоронюваної території призвели до її часткової забудови.
Не дивлячись на те, що в грудні минулого року Мєдвєдєв проігнорував відкрите звернення громадян, цього разу, закривати очі на цю проблему буде як мінімум некоректно. Активісти на захист Утрішу не збираються зупинятись та планують провести загальну акцію … квітня. Кияни обіцяють, що обов’язково до неї приєднаються.
Наталя Шевченко
Розділи
-
Останні публікації
Теги
- «Дніпровсько-Тетерівський»
- ДОП
- Держекоінспекція
- Дзвінківський
- Добавить новую метку
- Жуків острів
- Зоозахист
- Кажани
- Карпати
- Лиса гора
- Ліси
- Мінприроди
- Немо
- Оперативна діяльність
- ПЗФ
- Природно-заповідний фонд
- Тимошенко
- Янукович
- браконьєри
- браконьєрство
- выборы
- дельфины
- дельфінарій
- дельфінарій в Києві
- держлісагенція
- дерибан
- десна
- екологія
- екоінспекція
- звалище
- зубр
- кампания
- ліс
- ліси України
- лісники
- мисливство
- національний природний парк
- першоцвіт
- права тварин
- пікет
- рубки
- санітарні рубки
- семінар
- степ
- ющенко
Підрахуйщик