Карпатський Національний Природний Парк. Ситуація з озером Несамовите

img_5178-55555

Застереження для підкорювачів Говерли та подорожуючих на о.Несамовите!

Повідомляє дирекція Карпатського НПП.

Розводити багаття, вирубувати дерева, ставити намети навколо озера Несамовите та забруднювати воду миючими засобами категорично заборонено.

На прилеглій території до озера Несамовите є факти засміченості, вирубування сосни гірської та несанкціонованих вогнищ. Дана територія охороняється інспектором, площа обходу якого складає 735 га. Весь обхід відноситься до заповідної зони, що фізично неможливо в час відпочинкового сезону проконтролювати водночас. В 2006 році проведено зміну зонування, внаслідок чого всі туристичні маршрути були віднесені до зони регульованої рекреації, а територію, що прилягає до оз. Несамовитого 0,5 га віднесено до зони стаціонарної рекреації, на якій заплановано будівництво приюту для туристів, що безумовно полегшить екологічну ситуацію на даній території. Нажаль, через відсутність коштів дане будівництво не розпочиналося. На даний час проводиться роз’яснювальна робота на КПП Говерлянського ПНДВ з усіма відвідувачами, а також видається листівка-застереження (дивитися нижче) , складений графік патрулювання на маршрутах, складено 5 протоколів про порушення природоохоронного законодавства.

Шановні туристи!

Сходження на найвищу вершину України – гору Говерлу (2061 м н.р.м.) в літній період, під силу кожній здоровій людині, але не рекомендується йти в гори з серцево¬-судинними захворюваннями, підвищеним артеріальним тиском, захворюваннями органів дихання, цукровим діабетом та іншими протипоказаними хворобами.

Розраховуйте свій похід на 5 – 6 годин активної ходи (за умови його початку від спортивної бази “Заросляк”) з подоланням крутих підйомів. Відстань в обидві сторони орієнтовно 9 км. Перепад висот – 700 м.

Перед початком сходження ознайомтеся з прогнозом погоди. Не виходьте на маршрут за несприятливих погодних умов – в сильний туман, дощ, при низьких температурах.

Пам’ятайте, що температура повітря на висоті 2000 м Н.р.м. часто буває на 10ºС (а деколи і більше) нижча від тієї, що була у Вас вдома. Якщо ж вона буде нижчою + 10ºС, то при наявності дощу та вітру і відсутності належного одягу, людський організм може дійти до критичної межі переохолодження всього за кілька годин. Для гірського рельєфу характерною є різка зміна погодних умов. В горах часто в другій половині дня починає падати дощ. В літні місяці температура у високогір’ї може деколи знизитися навіть до 0 градусів (з випаданням мокрого снігу).

Врахуйте все вищесказане і, збираючись в гори навіть за найкращої погоди, не виходьте без наплічника (хоча б одного на 2-х осіб), в якому мають бути: вітрозахисна куртка, шерстяні светр та шкарпетки, шапочка, медпакет і, обов’язково, поліетиленова накидка від дощу. Майте на увазі, що парасоля в горах від дощу з вітром не захищає, а в грозу ще й підвищить небезпеку враження блискавкою.

Не завадить поставити в наплічник плитку шоколаду і півлітрову пляшку води (найкраще – джерельної) чи термос з чаєм (кавою).

Зверніть увагу на Ваше взуття. Найкраще у похід брати черевики на підошві типу “трактор”, оскільки вони мають жорстку підошву і добре зчеплення з грунтом. Недопустимо йти в гори в пляжних чи кімнатних тапочках, босоніжках, туфлях.

Старшим людям радимо взяти трекінгові або лижні палиці, це убезпечить Вас від падіння. Темп руху обирайте залежно від фізичного стану найслабшого учасника групи.

При наближенні грози обов’язково вимкніть мобільні телефони, програвачі, зніміть навушники, оскільки ці прилади можуть спричинити ураження блискавкою. До початку грози необхідно якомога нижче спуститися з вершини. Під час грози – припиніть рух і перечекайте негоду, але не слід цього робити на вершині чи гострому гребені гори. Металеві предмети та радіоприлади віднесіть від себе на відстань кілька десятків метрів.

В зимовий період круті схили Чорногірського хребта є лавинонебезпечними та ковзкими (із-за утворення фірну і льоду), а тому сходження на г. Говерлу з 1 листопада по 1 травня рекомендується здійснювати тільки альпіністам, спортивним туристам і підготовленим групам самодіяльних туристів (при наявності професійного фахівця туристичного супроводу та відповідного спорядження). В цей період слід пересуватися центральним маршрутом. Відхилення від маршруту категорично заборонено!

І найголовніше – обов’язково зареєструйтеся в одному з підрозділів гірської пошуково¬рятувальної служби: у Ворохті – тел. (03434) 4-11-49, (8097) 706 75 47; (8097) 266 22 04; У Верховині – тел. (03432) 2-19-41, моб. (+38096) 372 44 оо; в Івано-Франківську – тел. (0342) 75-23-63, факс. 75-14-36.

Шановні друзі! Вихід у високогірну зону завжди пов’язаний з ризиком для життя, а тому основне Ваше завдання – повернулися додому живими і здоровими. Щасти Вам!

Опубліковано у Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *