Комунальні служби Луцька зустріли весну рубкою та спалюванням дерев заповідного «Пташиного гаю»

18 березня комунальні служби м. Луцька провели вирубку орнітологічного заказника “Пташиний гай”, що розміщений на території Центрального парку культури та відпочинку. Більшість дерев підліску та кущів вирубаються та спалюються на місці.

DSC_0354 DSC_0355 DSC_0357

Заказник є об’єктом природно-заповідного фонду, створеним для охорони місць гніздування птахів. Будь-яке руйнування його природних комплексів тягне відповідальність, передбачену статтею 252 Кримінального кодексу України. Також спалювання рослинних залишків є порушенням статті 71-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
– При виявленні правопорушення ми негайно звернулися до правоохоронних органів, – коментує еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Олексій Василюк. – Адже ця ситуація є наглядною ілюстрацією внутрішніх проблем природоохоронного законодавства. Санітарні заходи на території об’єктів природно-заповідного фонду мають, згідно чинному законодавству, погоджуватись з Держуправліннями екології та природних ресурсів – нині скасованими органами. Будь-яке спалювання рослинних рештків можливо лише за спеціальним дозволом, проте процедура їх надання досі не розроблена. А контроль за виникненням можливих правопорушень у цій сфері та реагування на їх виявлення громадянами – функції Державної екологічної інспекції, яка наразі позбавлена можливості проведення будь-яких перевірок. Отже, комунальні служби ніяким чином не могли отримати дозвіл на роботи, які вони проводять, а установа, що має розібратись у цій справі, не може навіть провести перевірку з приводу порушення.
– “Пташиний гай” є орнітологічним заказником, тобто основна покладена на цей заповідний об’єкт функція – це охорона місця гніздування птахів, – розповідає командир Дружини охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє» Дарія Ширяєва Саме зараз, на початку весни, птахи розпочинають підготовку до виведення пташенят – шлюбні ритуали, пошук місць для влаштування і побудови гнізд… Але, замість знайомих домівок у дуплах старих дерев і комах їх корою, цієї весни птахи знайдуть у “Пташиному гаю” лише обскублену землю з окремими молодими деревцями. А ті з них, хто вже співає у парку, буде розляканий шумом бензопилки та димом від багатть, адже такі роботи ведуться майже по всій території зеленої зони.

Контакти:
Олексій Василюк, МБО «Екологія-Право-Людина»: тел. 0971000473, [email protected]
Дарія Ширяєва, ДОП «Зелене майбутнє»: тел. 0931314022, [email protected]

Опубліковано у Новини, Природно-заповідний фонд. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *