Самовільне поселення знищує заповідний парк

На території регіонального ландшафтного парку «Лиса гора» у Києві ще кілька місяців тому поселились два табори невідомого походження. Про це природоохоронців повідомили місцеві жителі. Обстеження, спільно проведене екологами ЕПЛ та активістами Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» підтвердило самовільне знищення заповідного лісу на схилах гори. Попередня сума збитків, підрахована екологами – понад 67 000 грн.DSC_0541_445x332DSC_0554_445x296

DSC_0599_445x296

DSC_0604_445x262
Продовження

Опубліковано в категорії: Новини, Природно-заповідний фонд | Позначки: , | Залишити коментар

Обліки орхідей в національному природному парку «Пирятинський»

Організація WWF в Україні організовує волонтерський виїзд у НПП “Пирятинський” для обліку диких орхідей. Запрошуємо всіх бажаючих.
http://wwf.panda.org/uk/news_ukr/wwf_news_ukr/?262651/obliky-orhideyp6061794_543023

Опубліковано в категорії: Новини, Природно-заповідний фонд | Позначки: | Залишити коментар

Волонтерський виїзд в урочище “Холодний Яр”

Багато хто знає про Холодний Яр — історико-культурну та природну пам’ятку, одне з загальновизнаних природних “чудес України”. Проте далеко не всі знають, що на території урочища „Холодний Яр”, поблизу с. Мельники Чигиринського району Черкаської області, зростає унікальна популяція підсніжника складчастого (Galanthus plicatus Bieb.). Ця рослина занесена до Червоної книги України та Червоного списку Міжнародного Союзу Охорони Природи (МСОП) і донедавна вважалася ендеміком флори Криму! Лише у 2000-х роках науковцями було виявлено це холодноярівське чудо. Унаслідок масового зривання цієї рослини на букети та незаконного продажу, чисельність популяції в той момент катастрофічно знижувалась.
З метою недопущення знищення унікальних рослин браконьєрами студенти ДОП “Зелене майбутнє” разом з волонтерами та працівниками філіалу „Холодний Яр” історико-культурного заповідника „Чигирин” приймають участь в організації табору з охорони популяції підсніжника. Подібні заходи проводяться впродовж останніх 15 років: студенти та просто зацікавлені здійснюють цілодобове чергування у місцях масового зростання підсніжника складчастого під час його квітування та в місцях їх продажу в м. Черкаси. Охороною планується охопити більше 2 тижнів — проміжок найбільш активного квітування підсніжника та найбільш небезпечний для нього з точки зору активності браконьєрів. Запрошуємо вас внести свою частку у збереження цього чарівного місця і приєднатись до нашої команди!uHFSR275VVw8qDnyjCH2hQHyNhWiBL3noiOuCw2uPzAw
Продовження

Опубліковано в категорії: Новини, Першоцвіт, Природно-заповідний фонд | Позначки: , | 2коментарі

В гостях у Львівських колег

У середу, 28.10.2015 року представники ДОП “Зелене майбутнє” за підтримки працівників найбільшої у Європі еколого-правової організації “Екологія. Право. Людина” та інтернет-ресурсу Wikipedia провели зустріч із Львівськими колегами на базі Географічного факультету Університету ім. І. Франка.


Представниками ДОП та ЕПЛ були прочитані дві лекції на тему історичного розвитку природоохоронної справи та сучасних напрямків діяльності громадських (особливо студентських) екологічних організацій, їх розвитку, переваг та перспектив. Слухачами лекції стали представники, львівської організації-побратима ДОП – “Екопоступ”, зацікавлені студенти, викладачі університету та представники Малої академії наук зі своїми вихованцями. Слухачі продемонстрували зацікавленість, радо обмінювалися контактами, цікавилися більш докладним описом діяльності ДОП та ЕПЛ. Проте, нажаль, таку активність виявили далеко не всі. Після лекції відбулася зустріч з викладацьким складом та представниками “Екопоступу”, що проходила у форматі круглого столу, де було обговорено питання майбутньої співпраці у сфері проведення екологічних акцій, наповнення та редагування баз даних розповсюдження червонокнижних видів та їх охорона, актуальні проблеми системи організації та реформування галузі природно-заповідної справи та ін. На останок за чашкою чаю відбувся обмін контактами та домовленостями про можливості майбутньої взаємодопомоги та координування спільних дій між студентами, небайдужими до долі оточуючого середовища. Львівські колеги виявили надзвичайну гостинність та радо продемонстрували свою готовність до співпраці та подальшого розвитку, тому можна з упевненістю сказати, що поїздка до Львова виявилася не даремною, продуктивною і ми вже найближчим часом зможемо побачити позитивні наслідки цього візиту. Всім привіт від львівських колег!)

Опубліковано в категорії: Новини | Залишити коментар

У Києві виявлені “безхозні” заповідні території

Дослідники Дружини охорони природи м.Києва “Зелене майбутнє” виявили, що у Києві є “безхозні” території природно-заповідного фонду.

Screenshot_3 Продовження

Опубліковано в категорії: Новини, Природно-заповідний фонд | Залишити коментар