Короткий опис видів

1.Цикламен Кузнєцова (фіалка). Квіти від блідо-рожевих до фіолетових, духмяні, 5 пелюсток відігнуті назад та догори, при основі зростаються в трубку. На пелюстках фіолетові плями. Квітконос тонкий змієвидний покручений. Квітує: січень-квітень. Найбільш рідкісний! Пріоритет охорони! У світі трапляється на єдиний ділянці в Криму. Продавці (кримчани або перекупники) розказують, буцімто, вони продають не дикорослий вид, а його одомашнений різновид – цикламен європейський, що поширений в Європі (але в Україні зустрічається лише в горщиках, а букети з нього сформувати неможливо!).

2. Шафрани (крокуси). Квіти тюльпановидні, жовті, лілові, фіолетові чи білі, мають по 6 пелюсток. Масово ввозяться із Західної України, починаючи з лютого і закінчуючи квітнем. Ознакою партії шафранів є виривання їх разом з коричневими цибулинками, що можна легко перевірити перегорнувши букет. Торгують найчастіше мешканці Західної України.

3. Підсніжники. Всі підсніжники (незалежно від будь-яких особливостей!) внесені до Червоної книги України. Всі види мають по три білі пелюстки, які оточують білу з зеленою плямою оцвітину. (Торгівці розказують, що п’ятилисточкові підсніжники охороняються, а трилисточкові – ні. Роз’яснюємо: Це неправда, бо підсніжників із п`ятьма пелюстками не існує!!). Підсніжниками торгують з грудня по квітень, букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, рослини із п’ятикутними вкритими восковим нальотом листками.

4. Білоцвіт (карпатський підсніжник). Білі пониклі квітки у формі дзвоника з жовтими та зеленими плямами на кінцях пелюстки, по одному чи по 2 в суцвітті. Продається разом з пласкими зеленими листками. Ввозиться переважно з Західної України великими партіями під виглядом звичайної садової рослини, продавці часто показують фіктивні фото рослин, ніби-то з їхньої присадибної ділянки. Нагадуємо: торгівлю видами, що внесені до Червоної книги (навіть вирощеними власноруч), заборонено згідно ЗУ “Про Червону книгу України”.

5. Рябчик (тюльпанчик). Всі види диких рябчиків (мають одну квітку на стеблі!) внесено до Червоної книги України. Квітка дзвониковидна поникла, нагадує невеличкий тюльпан з шаховим малюнком на квітці. Квітує в травні. Ввозиться до Києва в основному з Рокитнянського та Білоцерківського районів Київської області, рідше з Закарпаття, з територій, прилеглих до р. Сіверський Донець. Часто продавці розказують, що цих рослин дуже багато і що їхня худоба ними харчується, але насправді вид дуже рідкісний і трапляється тільки на поодиноких лукових ділянках.

6. Сон-трава. Великі бузкові тюльпановидні квіти, 6 пелюсток. Є різновид сон-трави з пониклими темно-фіолетовими невеликими квітками. Характерною ознакою сон-трави є м’яке опушення квітконосів та самих квіток, а також яскраво жовті внутрішні частини квітки. Знищується в приміських лісах. Поступає у вигляді великих добре помітних букетів. А іноді викопаних рослин на продаж.

7. Плауни (дереза) – довгі пагони, що нагадують ялинку, взимку зелені, тому використовуються у вінках та букетах з декоративними квітами. Найчастіше зустрічається плаун колючий та плаун булавовидний. Часто продаються на кладовищах, ним часто прикрашають пасхальні кошики, а також іноді використовують для озеленення квіткових букетів.

8. Черемша (дикий часник). Продаються листки довжиною 10-20 см, схожі на листок конвалії або щавлю. Відрізняються від них сильним часниковим запахом. А від листків щавлю – ще й тим, що в щавлю жилки листка утворюють сітку, а в черемші йдуть паралельно одна одній. Продаж пагонів триває з березня по травень з піком у квітні. Продаються у вигляді акуратних стосиків з світло-зелених конічних стебел чи пучків листків.