Незаконний «День квадроцикліста» в національному парку зупинять силами поліції
Міністр екології та природних ресурсів України Остап СЕМЕРАК доручив зупинити джипінг в національних парках Херсонщини. Підтримка міністра є вкрай важливою для національних парків на місцях, керівництво яких змушене щодня протистояти нападкам як не господарників, то військових чи спортсменів.
Про своє доручення залучити поліцію до припинення порушень на території нацпарків Міністр особисто повідомив, коментуючи новину про запланований захід у соцмережі Фейсбук.
Як стало відомо, 16-18 червня 2017 року в Херсонській області заплановане проведення т.зв. «Дня квадрацикліста-2017», в рамках якого заплановані заїзди груп квадрациклістів на територію національних парків «Джарилгацький», «Олешківські піски» та Чорноморського біосферного заповідника.
Детально програму дійства можна переглянути в інтернеті.
Незаконні заїзди джипів та квадроциклів до острова Джарилгач відбувались і в минулому, проте були зупинені службою державної охорони національного парку.
Також, відомі і неодноразові спроби проведення фестивалів джипів та квадра циклів на території національного природного парку «Олешківські піски». (більше…)
ІГОР ШЕВЧЕНКО ЗАБОРОНИВ РОЗВАЖАТИСЬ НА ДЖИПАХ В НАЦІОНАЛЬНИХ ПАРКАХ
Міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко підписав наказ від 16.03.2015 № 80 «Про додаткові заходи щодо збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду», який забороняє проведення раллі та джипінгів на територіях природно-заповідного фонду.
Згідно з наказом пересування транспортних засобів (автомобілів, снігоходів, мото – та квадроциклів, човнів з двигунами внутрішнього згорання, інших засобів підвищеної прохідності, важкої техніки тощо) у заповідниках відтепер дозволено лише у випадках, коли це необхідно для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або здійснення погодженої з адміністраціями діяльності – наприклад, виконання своїх обов’язків лісівниками чи проведення наукової діяльності. Крім того, забороняється проведення заходів із залученням звуковідтворювальної техніки.
(більше…)
Треба заборонити джипінг в природних заповідниках
Бригинець хоче заборонити перегони на авто-мототранспорті та масові заїзди приватної високопрохідної техніки (джипінг) на територію об’єктів природно-заповідного фонду.
Про це повідомила прес-служба народного депутата України Олександра Бригинця. (більше…)
Джипи знищують Кінбурнську косу
Берегом коси, наче котячись по піску, тривожно біжать пісочники. Це одні з небагатьох птахів, які гніздують на території України на землі. У них немає гнізда, як такого. Птахи просто відкладають на пісок яйця, майстерно замасковані під загальне тло пляжу, рясно всипаного рештками черепашок морських молюсків. Пісочники мусять докласти чималих зусиль, аби не виказати місце розміщення свого яйця. Чимало морських птахів літають або ходять вздовж берегової смуги, шукаючи поживи. Тому пісочники чимшвидше відбігають від яйця, щоб хижак не встиг зрозуміти де його шукати на безкрайньому пляжі. (більше…)
Червонокнижні земноводні гинуть під колесами закарпатських “шумахерів”
У період весняного пробудження земноводних зоологи закликають водіїїв зменшити швидкість пересування сільськими дорогами: тварини, у тому числі червонокнижні, масово гинуть під колесами авто.
З настанням теплих днів починається перша хвиля, як правило, найчисельніша, міграційних процесів у земноводних. Тварини гуртами пересуваються зі своїх зимових схованок на природнє місце розмноження. Безперечно, з ударами морозу, багато з них тут і замерзає. Проте, за словами доцента кафедри зоології УжНУ Федора Куртяка, більшу загрозу для чисельності земноводних популяцій тварин створюють водії, котрі щовесни на шалених швидкостях передавлюють тисячі рідкісних земноводних. (більше…)
Раллі “Кіммерійський тракт” плюндрує Опукський заповідник
Самі учасники перегонів виклали в Інтернет відео, на якому добре видно, як джипи перетинають межу заповідника. Побачити це може кожен, зупинивши відео на 20 сек та 1 хв 14 сек. http://www.youtube.com/watch?v=nQi1APwiRns
У Києві джипери знищують заповідний ліс
Невідомі особи на позашляховиках влаштували перегони на території Межигірського заказника, чим завдали непоправної шкоди святошинському лісу.
Про це “Українській правді” повідомив представник Національного екологічного центру Олександр Соколенко, який став свідком події.
За його словами, близько 14.00 11 листопада близько 10 автомобілів організувала перегони у заболоченій ділянці заповідного лісу, долаючи численні перешкоди у вигляді заболочених ділянок, чорничних боліт та невеликих струмків.
“Унаслідок заїзду істотно пошкоджено ландшафт частини заказника, де пересувались автомобілі, поламано дерева та кущі, а деякі заболочені ділянки перетворились у суцільну мішанину з багнюки, зі слідами протекторів позашляховиків. По собі джипери також залишили численні порожні пляшки та інше сміття, яке викидалось з вікон автомобілів під час перегонів”, – розповів Соколенко.
За словами представників НЕЦУ, відповідно до Положення про лісовий заказник Межигірсько-Пуща-Водицький, в’їзд на його територію приватного автотранспорту забороняється, а порушники, що пошкоджують ландшафт та рослинний покрив, мають притягатись до кримінальної відповідальності.
Активісти додали, що ліс на території Межигірсько-Пуща-Водицького заказника є унікальним для міста Києва. (більше…)
Джипери сплюндрували одну з найкращих балок Миколаївщини
1-2 вересня у Миколаївській області 4 етап ралі «Кубок Лиманів» відбувся поблизу м. Миколаїв повздовж Капустяної балки. 50 екіпажів взяли участь у гонці, ще не більш ніж двісті осіб, разом із тими хто обслуговував захід, спостерігали за видовищем – відчували, за словами депутата обласної ради Миколи Жука: “…колоссальный всплеск адреналина, как у спортсменов, так и у зрителей”. Про це повідомляє ресурс «http://novosti-n.mk.ua».
Спеціально для цього ралі через всю балку прокладено нову дорогу http://www.novosti-n.mk.ua/news/read/43566.html, проведення тут наступних перегонів планується у травні.
Найбільш збереженою частиною Капустяної балки є її середня частина площею близько 800 га, яка розміщена на землях Тернівського воєнного полігону. На цій території мешкають декілька десятків видів рослин і тварин, що занесені до охоронних списків різних рівнів. Миколаївські екологічні організації неодноразово піднімали питання про надання цій території природно-заповідного статусу.
Крім цього балка є єдиним місцем для випасання худоби місцевими жителями.
Під час ралі та по його завершені екологи обстежили місцевість. Вже перше візуальне обстеження території показало, що перегони здійснили вкрай шкідливий вплив на природу Капустяної балки. Ралі призвело до значних ерозійних процесів в балці. Ознайомиться з фото можна за адресою http://www.ex.ua/view/16605740.
(більше…)