Пропозиції для Мінприроди, які вже зараз можна реалізувати для обмеження рубок в заповідниках і заповідних зонах
1.Вилучити з Проектів організацій територій національних парків Галицький, Сколівські Бескиди, Шацький, Яворівський, Дермансько-Острозький, Вижницький, Хотинський згадки про проведення в заповідних зонах цих парків санітарних та інших рубок лісу.
2. Вилучити з Положень про національні парки Гетьманський, Приазовський Шацький згадки про проведення в заповідних зонах цих парків санітарних та інших рубок лісу.
3.При узгодженні лімітів на рубки лісу в національних парках і Карпатському біосферному заповіднику вказувати, що рубки повинні проводиться “крім заповідних зон”.
4. За прикладом інструктивного листа про введення екологічних обмежень при режимному сінокосінні в заповідниках, розробити і розіслати по об’єктам ПЗФ інструктивний лист про введення екологічних обмежень при рубках лісу в об’єктах ПЗФ.
5. Внести додаткові такси до Постанови Кабміну України від 7.11.2012 № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знесення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовищ їх перебування (зростання)” (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1030-2012-%D0%BF/page4 ).
А саме — в Додаток 1 такси «за знищення місць мешкання тварин», оскільки така відповідальність є у Адмінкодексі
А також доповнити словами «лісогосподарстьку діяльність» у Додатку 3, абзац «За знищення природних луків, сіножатей, пасовищ, боліт та інших місцезростань рослин, занесених до Червоної книги України, унаслідок переорювання, затоплення, відведення під забудову, розробку корисних копалин, лісогосподарську діяльність, використання під садово-городні ділянки, залісення, а також у разі різкої зміни гідрологічного режиму чи забруднення хімічними речовинами, яке призвело до загибелі рослин, відшкодування нараховується в сумі 6150 гривень за один гектар для видів рослин, які є зникаючими і вразливими, 4100 гривень за один гектар – для видів рослин, які є рідкісними, неоціненими і недостатньо відомими. Додатково сплачується компенсація за кожний екземпляр виду згідно із встановленими розмірами».
6. Перестати погоджувати природним заповідникам ліміти на проведення будь-яких суцільних рубок лісу, а також на проведення будь-яких санітарних рубок лісу і боротьбу з захаращенням лісу (збір мертвої деревини).
23.03.2015 | Написати коментар »
Теги: Іваненко, Мінеколоії, Мінприроди, Матвєєв, Шевченко