Біорозмаїття, «дерев’яне» вікно у Європу та проблеми лісового ринку
Ці та інші теми стали предметом обговорення на четвертому засіданні Національного консультативного комітету Програми «Удосконалення правозастосування і управління в лісовому секторі країн східного напрямку Європейської політики добросусідства і Росії» (ENPI-FLEG), яке відбулося нещодавно у представництві Світового банку в Україні.
Члени НККП, серед яких – чиновники Держлісоагенства, Мінсільгосппроду, Мінприроди та інших відомств, лісівники-практики, представники науки та громадськості, оцінили роботу Програми за минулий рік. Захід зацікавив журналістів низки українських ЗМІ.
Крім загального звіту організацій-виконавців про хід виконання робочого плану Програми по Україні було презентовано виконані Програмою аналітичні дослідження. Зокрема:
– Валерій Подкоритов, Світовий банк «Проблеми лісового ринку України, пов’язані з вимірюванням, сортиментацією та оцінкою якості круглої деревини»;
– Петер Гіршберґер, WWF «Оцінка чинної системи контролю руху деревини в Україні. Основні результати»;
– Віталій Сторожук, Світовий банк «Пропозиції з удосконалення законодавства щодо забезпечення легальності походження деревини в процесі її обігу в Україні» (ця і попередня роботи аналізували, наскільки Україна готова до запровадження жорсткого контролю за легальністю імпортованої деревини з боку ЄС, який вводиться вже з березня 2013 року Директивою ЄС №995);
– Леонід Проценко/Андрій Артов, WWF «Аналіз природоохоронного законодавства і стратегія його розвитку в лісовому секторі
України» (зокрема, в цій роботі показано як варто змінити та доповнити закони, постанови Кабміну і навіть відомчі накази та інструкції з тим щоб забезпечити дієву охорону біорозмаїття лісових екосистем);
– Ігор Соловій, МСОП «Економічний і соціальний вплив несталих способів ведення лісового господарства та нелегальних рубок: ситуація в Україні та порівняльний аналіз шести країн – учасниць програми FLEG».
Також прозвучали інформаційні повідомлення про соціологічне супроводження проекту; роботу з інформування громадськості; видавничу діяльність та інші напрямки та види роботи Програми.
Оскільки термін роботи Програми добігає кінця (30 червня 2012), було також підбито підсумки роботи Програми за 2009-2012 рр. і обговорено можливі напрямки роботи наступного етапу програми.
23.04.2012 | Написати коментар »
Теги: FLEG, біорізноманіття, Директива 995