Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія»

Район:

Оголошений рішенням Київради від 11.11.69р. №206. Місце розташування: Голосіївський район. Землекористувачем є НАН України та ДЗГ «Феофанія». Площа – 150 га.

На території лісопарку подекуди збереглись дуби 100-180-річного віку (окремі екземпляри 300-річного і більше), клени та ясени, віком 80-120 років, липи віком 70-100 років, граби віком 60-80 років. Також трапляються рослини, що занесені до Червоної книги України а саме: гніздівка звичайна, цибуля ведмежа, булатка довголиста, лілія лісова.

В центральній частині, за участю спеціалістів Ботанічного Саду ім. М.М.Гришка було розроблено і створено ландшафтний дизайн парку, який вражає багатством видового складу рослин. На його території зростає 86 видів дерев, кущів, напівкущів та ліан, з яких 11 – хвойні, 75 – листяні. Проводяться роботи по створенню розаріїв, альпінаріїв, ділянок витких рослин, а також боскетів, лабіринтів та інших декоративних композицій.

Блакитною стрічкою перерізає долину каскад ставків, віддзеркалюючи у своїй глибині віковічні дуби. До початку реконструкції це були заболочені неглибокі водойми, згодом перетворені на озера з рекреаційним призначенням.

З рідкісних видів, занесених до Червоної книги України, тут виявлено 9 видів комах (жуки та метелики).

(Джерело: Парк “Феофанія”)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind