Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк «Слава»

Район:

Оголошений рішенням виконкому міськради від 20.03.72р. №363. Місце розташування: Печерський район, пл. Слави; обмежений вул. І. Мазепи, територією Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Дніпровським узвозом та площею Слави. Землекористувачем є КП УЗН Печерського району. Площа – 19,4 га. (Початкова площа – 7,3 га; збільшення площі на 12,1 га рішенням Київради від 17.02.94 №14).

Парк Слави фактично був розпланований наново на місці старого Аносівського саду.

Розташований на верхній та середній терасах Печерського плато, на висоті 96 м над рівнем Дніпра. Прилягає на півночі до парку «Аскольдова могила», на заході – Дніпровського узвову, який перетинається з Набережним шосе, на півдні – церкви Спаса на Берестові (вул. І. Мазепи) і Державного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Лаврського провулка, на сході – площі Слави, Палацу творчості школярів.

Парк розташований на схилах та плато Печерського узвишшя. У ландшафтному відношенні парк складається з двох контрастних частин: верхня – пологе плато, нижня – його схили зі значним перепадом висот.

Ландшафти парку відзначаються мальовничністю. В озелененні парку використані ясен звичайний, клен гостролистий та інші види кленів, тополя пірамідальна, дуби, липи, берези, черемха, калина, верби, в’яз гостролистий, лох, родендрони. Багато тут і граноквітучих чагарників: бузок звичайний, чубушник, троянди, тамарикс, різні види таволги, аморфа, форцизія, калина.

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind