Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк по вул.Кобзарській (колишній Кинь-Грусть)»

Район:

Оголошений рішенням виконкому міськради від 20.03.72р. №363. Місце розташування: Подільський район, вул. Кобзарська; між вул. Кобзарською, пл. Т. Шевченка, вул. Вишгородська, Сошенка, тильно частиною садиб по вул. Моринецькій. Землекористувачем є КП УЗН Подільського району. Площа – 7,3 га. (Початкова площа – 14 га; зменшення площі на 6,7 га рішенням Київради від 17.02.94 №14).

Парк являє собою частину урочища «Кинь-Грусть», в якому у кінці XVIII – XIX ст. були розташовані дачні маєтки.

Рельєф території яскраво виражений, з пагорбами та балками, стрімкими схилами, зі значною різницею відміток. Складний рельєф визначає ландшафтний, нерегулярний характер розпланування парку. Він являє собою ізольованний залишок Пуща-Водицького лісового масиву, розташований неподалік від ставу, утвореного на місці природної водойми. Найбільшу цінність парку мають залишки старого лісу – дерева в частині парку, прилеглій до вул. Кобзарській. Це здебільшого старі дуби, рідше – липи та сосни. Вік дубів перевищує 200 років, вони досягають 30 м заввишки і мають діаметр стовбура до 150 см. Старі липи дещо менші – до 25 м, з діаметром стовбура 95-100 см. В більш підвищеній частині парку є старі сосни із міцними колоноподібними стовбурами 35-37 м заввишки та діаметром 90-100 см, віком більше 150 років.

Загалом, частина парку, розташована біля вулиці Кобзарської – це розріджені старі дерева на покриві із злакового травостою, в якому переважає мітлиця тонка. Місцями збереглися лісові рослини – копитняк європейський, куцоніжка лісова, чистець лісовий. На підвищенні переважають насадження клену гостролистого з участю дуба, в’яза, поодиноко – черешні. У частині парку, що прилягає до вулиці Сошенка, переважають старі і молоді берези, тополі, клени, є група старих осик.

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind