Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Святе цілюще джерело»

Район:

Оголошена розпорядженням КМДА від 15.01.99р. №57. Місце розташування: Голосіївський район, Голосіївське лісництво. Землекористувачем є РЛП «Голосіївський». Фактичної площі немає. Входить до складу НПП «Голосіївський».

Дідорівське джерело з обладнаною купальнею слід вважати одним з оздоровлюючих джерел на околицях міста, що сприяли славі Києва, зокрема Києво-Печерській лаврі, обумовлюючи протягом віків усталені потоки прочан.

За гідрологічними та едафічними ознаками, джерело розташоване у підніжжя вкритого лісом схилу південної експозиції; його можна класифікувати як вихід на поверхню водоносного горизонту, який має падіння у напрямку Дідорівської улоговини, яка за сивої давнини очевидно була місцем протікання лісової річки, а нині містить каскад ставків, починаючи з потужного питного водозабору з басейном, який знаходиться у верхів’ях долини.

В історичному аспекті точка виходу на поверхню джерела збігається з околицями земель давнього монастиря, заснованого ще митрополитом Петром Могилою. Згодом місцевість належала Преображенському скиту, частково іншим монастирям, що входили до складу Києво-Печерської Лаври.

Нині Дідорівське джерело, крім питного потенціалу, обладнано басейном-купальнею для тривалого контакту з водою, яка за органолептичними та гідрохімічними показниками має класифікуватися як м’яка, слабо мінералізована, лужного типу, має підвищену срібну іонізацію.

(Джерело: Подобайло А. В. Наукове обґрунтування до створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Святе цілюще джерело».)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind