Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дендропарк ім.Ак.Богомольця»

Район:

Оголошена рішенням Київради від 02.12.99р. №147/649. Місце розташування: Печерський район, вул. Ак.Богомольця,4. Землекористувачем є Інститут фізіології ім. О.Богомольця. Площа – 0,75 га.

Парк було закладено на початку 30-х років з ініціативи та під керівництвом Олександра Богомольця – видатного вченого-патофізіолога, президента УАН, засновника відомого наукового інституту.

Парк створювався на пустирищі, на куртинах було висаджено 90 видів екзотичних та рідкісних для України деревно-чагарникових порід, які доставляли з ботанічних садів та дендраріїв. Це, зокрема, гінкго дволопатеве, тис ягідний, церціс, самшит, бархат амурський.

На даний час, за наслідками проведеного наукового дослідження, виявлено 49 видів дерев та кущів, серед яких збереглися софора японська, бундук канадький, катальпа чудова, горіх чорний, гінкго, вісім видів садового жасмину, сосни, ялини.

(Джерело: Подобайло А. В. та Борейко В. Є. Наукове обґрунтування до створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дендропарк ім.Ак.Богомольця».)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind