Загальнозоологічний заказник місцевого значення «Суходільський»

Район:

Оголошений рішенням Луганської обласної ради від 3 грудня 2009 року. Розташований у Краснодонському районі на південний схід від с. Давидо-Микольське та на північний схід від с. Великий Суходіл. Площа — 483,8 га.

Заказник знаходиться на землях державного лісового фонду в межах постійного землекористування державного підприємства «Свердловське лісомисливське господарство». Територія заказника включає байрачні ліси, які межуються з відкритими ділянками, зайнятими степовою рослинністю. Частина території представлена заплавними дібровами порослевого походження, розташованими на правому березі р. Сіверський Донець.

Фауна рідкісних безхребетних тварин представлена такими, як жук-олень, красотіл пахучий, махаон, мнемозина, ведмедиця Гера, подалірій, поліксена, сатир залізний, клімена, бражник дубовий, сатурнія велика, джміль глинистий.

Найбільш чисельною та різноманітною є орнітофауна. По басейну р. Сіверський Донець проходить важливий шлях міграції птахів. В осінньо-весняний період тут можна зустріти лебідя шипуна та кликуна, гуску сіру та білолобу, широконіску, свища, гоголя, огара, перевізника, мартина звичайного, баранця звичайного. Велику роль у екосистемі відіграють хижі птахи: шуліка чорний, осоїд, яструби великий та малий, канюк звичайний та інші.

Звичайними видами, що мешкають у заказнику, є заєць сірий, лисиця звичайна, ласка, тхір лісовий, куниці кам’яна та лісова.

(Джерело: Природно-заповідний фонд Луганської області // О.А. Арапов (заг. ред.), Т.B. Сова, О.А. Cавенко, В.Б. Фєрєнц, Н.У. Кравець, Л.Л. Зятьков, Л.О. Морозова. Довідник. — 3-е вид., доп. і перероб. — Луганськ: «Луганська правда», 2013. — 224 с.)

За результатами аналізу ландшафтного складу ПЗФ Луганської області, проведеної Г.Коломицевим, О.Василюком та І.Балашовим у 2012 році, було встановлено співвідношення площі основних типів ландшафтів для частини заповідних територій області (О. Василюк, І. Балашов, М. Кривохижа, Г. Коломицев. Ландшафтний склад природно-заповідного фонду Луганської області // Заповідна справа в Україні. Том 18. Вип. 1-2. 2012). Для даної території виявлене наступне співвідношення:
-штучні ліси – 100%

Фото



Оноволено:

Новини Луганщини

FeedWind

Новини України

FeedWind