Загальнозоологічний заказник місцевого значення «Кондрашевський»
Оголошений рішенням Луганської обласної ради № 18/12 від 19 листопада 1997 р. Місцезнаходження: Станично-Луганський район, околиці смт Станично-Луганське, поміж залізничними станціями Транзитна і Кіндрашівська-Нова, на території Кіндрашівського лісництва державного підприємства «Станично-Луганське досвідне лісомисливське господарство». Межує із Станично-Луганським філіалом Луганського природного заповідника. Зі сходу обмежений залізницею, з заходу — річкою Сіверський Донець. Площа — 2205,0 га. Територія заказника репрезентує природні і антропогенно трансформовані комплекси заплави і першої борової тераси Сіверського Дінця з різноманітною фауною, серед якої багато видів, що потребують збереження і відновлення.
Основу рослинного покриву в заплавній частині заказника утворюють широколистяні ліси із дубу звичайного та ільму гладкого, є ліси із верби білої, осокорові та осикові ліси, а також чорновільшаники. Наявні різновікові культури дубу звичайного. У заплаві представлені також справжні, остепнені і заболочені луки. На озерах і навколо них розвивається водна і прибережно-водна рослинність. Рослинність борової тераси репрезентована чистими культурами сосни звичайної у віці 30-50 років. На галявинах та відкритих ділянках збереглися фрагменти псамофітного степу і агломеративних угруповань незадернованих річкових пісків.
Флора заказника налічує близько 600 видів судинних рослин, 150 видів водоростей, не менше 30 видів лишайників, мікобіота складає близько 250 видів (мікро- і макроміцетів). До Червоної книги України внесено 7 видів судинних рослин, що зустрічаються на території заказника: сальвінія плаваюча, волошка первинногерберова, ковила дніпровська, рябчик руський, тюльпан дібровний, рястка Буше. Представлені рослини із Європейського червоного списку: глід українській, жовтозілля дніпровське, козельці донські. У деяких озерах збереглися невеликі осередки латаття білого, угруповання якого занесені до Зеленої книги України.
Заказник дуже багатий на їстівні гриби. Восени у великій кількості з’являються маслюк звичайний, трапляються боровики звичайний і сосновий, моховик тріщинуватий, опеньки осінні, печериця польова. Наявні також отруйні гриби: мухомор звичайний тощо. Зустрічаються рідкісні в Україні види грибів — міріостома ніжкова і рядовка опеньковидна (Червона книга України).
Різноманіття природних умов і рослинного світу створює сприятливі умови для існування тваринного світу. З територією заказника пов’язане існування близько 40 видів ссавців, із них до Червоної книги України занесено 8 видів: їжак вухатий, кутора мала, перегузня, підковоніс малий, вечірниця мала, середземноморський нетопир, війчаста нічниця. Звичайними в заказнику є дрібні мишоподібні, заєць, вивірка звичайна, ондатра, бобер, єнотовидний собака, лисиця звичайна, вовк, козуля, олень, свиня дика. Дуже багатою є орнітофауна. Вона налічує близько 200-250 видів птахів, які гніздяться в заказнику, використовують його під час літніх кочівель або зустрічаються на прольоті та зимівлі. З територією заказника пов ́язане життя птахів, занесених до Червоної книги України (скопа, лунь польовий, великий підорлик, орел-карлик, шуліка чорний, яструб коротконогий (європейський тювик), орлан-білохвіст, сірий журавель, пугач тощо). У заказнику також мешкають 5 видів плазунів і 5 видів амфібій. Озера в межах заказника відрізняються великим різноманіттям іхтіофауни. Звичайними є плотва, щука, краснопірка, сазан, окунь, йорж, карасі золотистий та сріблястий, верхівка, лінь, язь тощо.
(Джерело: Природно-заповідний фонд Луганської області // О.А. Арапов (заг. ред.), Т.B. Сова, О.А. Cавенко, В.Б. Фєрєнц, Н.У. Кравець, Л.Л. Зятьков, Л.О. Морозова. Довідник. — 3-е вид., доп. і перероб. — Луганськ: «Луганська правда», 2013. — 224 с.)
За результатами аналізу ландшафтного складу ПЗФ Луганської області, проведеної Г.Коломицевим, О.Василюком та І.Балашовим у 2012 році, було встановлено співвідношення площі основних типів ландшафтів для частини заповідних територій області (О. Василюк, І. Балашов, М. Кривохижа, Г. Коломицев. Ландшафтний склад природно-заповідного фонду Луганської області // Заповідна справа в Україні. Том 18. Вип. 1-2. 2012). Для даної території виявлене наступне співвідношення:
-умовно природні ліси – 40%
-штучні ліси – 60%