Ландшафтний заказник місцевого значення «Степові розлоги»
Оголошений рішенням Луганської обласної ради від 24 лютого 2012 р. № 10/54. Розташований в Антрацитівському районі на схід від с. Лісне. Площа — 225,5 га. Знаходиться на землях Краснолуцької сільської ради, переважно на кам’янистих місцях, вкритих степовою рослинністю.
Південно-західна частина заказника представляє собою заплаву р. Міус, де зростають корінні широколистяні діброви з головною породою — дубом звичайним та домішкою кленів польового та татарського, ясена високого, клену гостролистого, лісової яблуні та груші звичайної, в’язу дрібнолиста. Підлісок складають скумпія, терен, глід, бруслина бородавчаста, жостір проносний, свидина, шипшина. Ландшафт заказника різноманітний та мальовничий завдяки гармонійному поєднанню степових, лісових та лучних біоценозів. На території заказника зростають рідкісні та зникаючі види рослин, що занесені до Червоної книги України, серед яких астрагал донській, пирій ковилолистий, ковила волосиста, ковила Лессінга, тюльпан дібровний, тюльпан Шренка, шафран сітчастий, сон лучний.
Серед тваринного світу, який мешкає на заповідній території, переважає орніто- та ентомофауна, яка представлена типовими степовими видами.
(Джерело: Природно-заповідний фонд Луганської області // О.А. Арапов (заг. ред.), Т.B. Сова, О.А. Cавенко, В.Б. Фєрєнц, Н.У. Кравець, Л.Л. Зятьков, Л.О. Морозова. Довідник. — 3-е вид., доп. і перероб. — Луганськ: «Луганська правда», 2013. — 224 с.)
За результатами аналізу ландшафтного складу ПЗФ Луганської області, проведеної Г.Коломицевим, О.Василюком та І.Балашовим у 2012 році, було встановлено співвідношення площі основних типів ландшафтів для частини заповідних територій області (О. Василюк, І. Балашов, М. Кривохижа, Г. Коломицев. Ландшафтний склад природно-заповідного фонду Луганської області // Заповідна справа в Україні. Том 18. Вип. 1-2. 2012). Для даної території виявлене наступне співвідношення:
-степи – 90%
-умовно природні ліси – 10%