Ботанічний заказник місцевого значення «Стінки ліскові»

Район:

Оголошений рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 370 від 13 вересня 1977 (в. ч.), рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 247 від 28 червня 1984 р. Знаходиться на території Біловодського району, в 12 км на північній схід від м. Біловодськ, на території Біловодського лісництва державного підприємства «Біловодське лісомисливське господарство». Площа — 64,0 га.

Цінна ділянка природних байрачних лісів у верхів’ях балки Сухий Обиток (долина р. Деркул). Лівий схил балки досить крутий, складений палеогеновими пісковиками, розрізаний шістьома глибокими боковими балками — стінками. Правий схил пологий, розсічений двома жолобовидними балками — Круглою і Кленовою. Байрачні ліси заказника мають порослеве походження та сформувались після суцільної вирубки 1957 — 69 рр. Від лісу, що існував у минулому, у Кленовій балці збереглися тільки декілька дубів-велетнів у віці 150 — 200 років.

Головна лісоутворююча порода — дуб звичайний, до нього домішуються ясен високий, липа серцелиста, груша звичайна, клен гостролистий тощо. У підліску, окрім звичайних порід (кленів польового, татарського, бруслини європейської, бузини чорної), зростає ліщина звичайна, природні популяції котрої є дуже рідкісними в Луганській області. На знижених місцях, де накопичується вода, невеликі куртини утворює осика. По тальвегу балки течуть невеликі струмки. Влітку вони пересихають і заростають лучною рослинністю. Трав’яний покрив типовий для дібров південного сходу України. Його утворюють яглиця звичайна, зірчатка лісова, купина багатоквіткова, конвалія травнева, дзвоники персиколисті й кропиволисті. На тінистих місцях під наметом лісу великі куртини утворює копитняк європейський — рідкісна на південному сході лісова рослина, характерна для більш північних лісів. У весняний період у байрачному лісі рясно розвиваються лісові ефемероїди: гусяча цибуля, пшінка весняна, рясти щільний і Маршаллова, проліска сибірська, тюльпан дібровний.

У заказнику зростають 380 видів судинних рослин, котрі відносяться до 57 родин. Ковили вузьколиста, українська, Лессінга, тюльпан дібровний і шафран сітчастий, що зростають на території заказника, занесені до Червоної книги України.

У заказнику мешкають цінні мисливські тварини: заєць, козуля, свиня дика.

Фото



Оноволено:

Новини Луганщини

FeedWind

Новини України

FeedWind