Вирубка у Горганах

Фото з вирубки, яку почали в 2008 році. Цим схилом проходить одна із туристичних стежок “Горгани”, яка визначена на туристичній мапі.

Так от, від урочища Пекло йде тур. Пішохідний маршрут на хребет Тавпширка. Якщо йти по вказівках (знаки на деревах), то через 20 хв. виходиш на західний схил до р. Плайська (напрямок – полонина Плайська) – і там ми побачили оцей жах. Ще в лісі було чути бензопили, потім вийшли на вирубку… Це весь схил, досить високий, все перемішано з землею, окремі стовбури так і залишили гнити. Ми ледь спустилися вниз, де стояв погрузчик та пиляли стовбури смерек. Вода в р. Плайській жовта, зроблено штучне загаття в річці для того щоб можна було їздити грейдерами.

Взагалі явище депресивне після тих красот, які бачили напередодні. При чому ріжуть варварськи, стягують весь верхній шар землі і залишають пустелю. І це прямо на території нацпарку…

Крім того, по дорозі в с. Осмолода (останнє село перед хребтом Горгани) за годину їзди ми нарахували 5 повних лісовозів (це в суботу).

Що можемо зробити?

Матеріал надано Ганною Гопко та її друзями. Якщо ви знаєте, що тут відбувається сьогодні або про розвиток цих подій – повідомте через коментарі або ел. поштою! Якщо бачили чи знімали щось подібне – пишіть також!” 

1 коментар

  1. Дороги будують – тріски летять!!! « Друзі лісу:

    […] у Карпатах рубають не тільки під лижні траси, а й під дороги до цих трас (читай і дивись вражаючі […]

Написати коментар