Ні забудові Козинських горбів (береги Канівського водосховища)
Влада відбирає наші ліси й річки. Голосуй проти такої влади та її кандидатів
Ще декілька років тому переяславчани та гості нашого краю мали можливість відпочити на чудових природних дніпровських пляжах та у сосновому лісі Козинських горбів. Зараз, якщо вам вдасться проїхати через шлагбаум, чекає розчарування. Вся ця територія відпочинку біля води поділена та обгороджена. Простій людині туди зась.
Хто хоч раз побував на березі Канівського водосховища в районі урочища Чубуки той не міг не бачити того, як на місці вирубаного соснового лісу, ніби гриби, виростають велетенські особняки з усіма надвірними спорудами. Проте не кожен знає, що згідно результатів сфальсифікованої екологічної експертизи той рукотворний ліс значиться як поодинокі чагарники, а точніше – перелоги. Не секрет і те що вже існує детальний план відведення більше як 1200 дачних ділянок. Згідно нього вся територія лісової зони від міського пляжу до села Стовп’яги по обидві сторони дренажного каналу роздана через підставних осіб («київських студентів» тощо) чиновникам і скоробагатькам.
Слід відзначити, що більшість з них зайняла вичікувальну позицію і не поспішає будуватися, боячись народного невдоволення напередодні виборчої кампанії.
Адже будуватися там, згідно вимог чинного законодавства України, категорично заборонено. Проте для представників нинішньої влади закон не писаний, він як дишло і мабуть тому вже близько десяти добротних котеджів збудовано прямо на схилах водозахисної дамби де проходять дренажні комунікації з системами відведення води Канівського водосховища, що просочується через ґрунт.
Важко уявити, що вся ця територія площею близько 80 гектарів стане повністю забудованою і загородженою високими парканами. Цим буде нанесена непоправна шкода водозахисній дамбі як інженерній споруді, що, в свою чергу, може призвести до техногенної катастрофи. Це завдасть істотної шкоди довкіллю, адже будівництво кожної «хатинки» призводить до знищення значної лісових насаджень. Переяславчани будуть назавжди позбавлені споконвічних місць відпочинку.
Також до цього часу залишається не зупинено незаконне захоплення частини території Санаторно-оздоровчого підприємства «Учбово-спортивна база «Переяславль». Ця база знаходиться на території Стовп’ягської сільської ради. «Переяславль» користується територією згідно Державного акту на право постійного користування землею. Проте є підстави стверджувати що на цю ділянку вже видані ще одні державні акти окремим жителям міста. Раніше державні та правоохоронні органи завіряли, що ці громадяни добровільно відмовились від незаконно отриманих землеволодінь. Схоже, що це не так, а кількість наділів за останній час збільшилась. Хіба може зупинити причетних до дерибану землі чиновників те, що їх дії наносять пряму шкоду інтересам підприємства та позбавляють перспективи існування та розвитку його структурного підрозділу –дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Лісова казка»?
Весь дерибан цих лісових угідь був завчасно спланований можновладцями. Не зважаючи на те, що це територія водозахисної дамби №1 з інженерними дренажними мережами, ці землі були виведені з постійного користування Дніпровського басейнового водогосподарчого об’єднання. А потім на них було зроблено сфальсифіковану екологічну експертизу, внаслідок якої, як було зазначено, вони стали перелогами. Згідно енциклопедичних джерел, перелоги – це ділянки орних земель, що тривалий час не оброблялися та заросли бур’янами та чагарниками. Але ж всім відомо, що то сосновий ліс, що був спеціально висаджений для укріплення схилів дамби. Тому масштаби зловживань причетних до цієї злочинної оборудки вражають. Беремо на себе відповідальність заявити, що більшість земельних наділів було зроблено на підставі розпоряджень колишньої голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Валентини Усик. Ради справедливості слід зазначити, що ця владна пані на той час належала до «помаранчевої» команди. Вона навіть була очільником Київської обласної організації політичної партії «Наша Україна». Але після перемоги на виборах Президента України Віктора Януковича, Валентина Усик спішно «перефарбувалась», вступила в «Партію регіонів» і була призначена головою Миронівської районної держадміністрації Київської області.
Ми підійшли до межі за яку переступати не маємо права. Ми не можемо мовчати дивлячись на беззаконня та несправедливість. Нас не зрозуміють наші нащадки.
Всі ми разом відвернули реальну загрозу забруднення річки Карань бориспільськими стоками. адже думка громади була і є вирішальною силою з якою влада змушена рахуватися. Тому прийшов час діяти і для порятунку берегів Канівського водосховища від незаконної забудови та знищення лісових насаджень. Ці мальовничі куточки Переяславщини повинні бути доступними для всіх її жителів та гостей, а не окремих чиновників та окремих багатіїв.
Ми вимагаємо від влади негайно накласти мораторій на будівництво. Правоохоронні органи мусять дати правову оцінку законності виділення землі. Землі треба повернути Дніпровському басейному водогосподарчому об’єднанню.
Особливо ми надіємось на дієву підтримку Соціалістичної партії України та її лідера Олександра Мороза, який є кандидатом в народні депутати Верховної ради України по нашому виборчому округу.
Громада м. Переяслав-Хмельницький та району буде тримати ці питання на контролі. Закликаємо небайдужих приєднатися до нас, розповісти усім і кожному про те, що відбувається з нашими лісами та річками. Ми створюємо ініціативну групу з вирішення цього питання. Разом – ми сила!
Однодумців просимо телефонувати за номером (04567) 5-46-72 та 063-336-39-36
Колишній перший секретар Переяслав-Хмельницького
райкому Соціалістичної партії України М. Шелест
Житель м. Переяслав-Хмельницький М. Журило
На фото: незаконно збудовані «хатинки»
Від авторів. З планом розподілу (дерибану) лісових угідь на частині берега Канівського водосховища можна ознайомитись в мережі Інтернет за адресою http://uaimage.com/image/64801e03
12.10.2012 | 1 коментар »
Теги: Київська область, Олександр Мороз, Переяслав-Хмельницький, СПУ
24.Май.2013 о 6:55
[…] за даними місцевих активістів, існує план відведення понад 1200 дачних ділянок на […]