Привіт від ДОП Кам’янця-Подільського!

У п’ятницю 2-го жовтня нами було проведено акцію протесту до Всесвітнього дня домашніх тварин. Мета акції: привернути громадськість та висловити протест проти незаконних та негуманних дій працівників КП «Спецкомунтранс» щодо регулювання кількості безпритульних тварин у місті  .

img_1296 img_1274 img_1276

Кількість учасників  – 60 чоловік. Акція тривала понад  годину. Під час акції проходила  роздача листівок, організована фотовиставка, вигукувались критикуючі гасла в сторону КП «Спецкомунтранс». Розігрувались театралізовані сценки та проходив збір підписів серед місцевого населення за впровадження системи стерилізації безпритульних тварин у місті. Підготовлений відкритий лист міському голові Нестеруку А.М. по даній проблемі.

img_1305 img_1330 img_1287

Все могло б закінчитись  мирно, але акція набула значного резонансу. Міській владі ця акція  не на руку. Воно й не дивно, це їхні проколи, а тут ще й акція під  час фестивалю «Terra Heroica»- 2009, на яку з’їхалось безліч туристів. Дозвіл на проведеня акції видали тільки за півгодини до початку акції.

За день до акції, коли про неї дізналась міська рада, мене було запрошено на прийом до заступника міського голови. Під  час розмови, яка включала тривалу  дискусію по проблемі регулювання безпритульних  тварин, заступник переконував, що він  не має на меті міняти хід нашої  акції. Наприкінці все ж натякнув, що якщо ми хочемо в подальшому співпрацювати, то не варто, щоб КП «Спецкомунтранс» світилось в пресі. Адже в міської ради немає грошей і потрібно 50 млн.євро на запровадження системи стерилізації в місті.

По закінченні акції  приїхав сам директор КП «Спецкомунтранс» і заявив:

«За це має хтось  відповісти. Я доберусь до істини. У  мене є відеопідтвердження на якому зафіксовано, як ви обливаєте брудом моє підприємство не маючи на це права і доказів. «Спецкомунтранс» вже не займається відстрілом собак і штат працівників розпущений»

Найцікавішим є  те, що міська рада, підписуючи дозвіл і сам заступник міського голови не заперечували, що відстрілом займається саме це підприємство.

Згодом директор поміняв свою точку зору і заявив, що вони відловлюють собак і везуть у м. Хмельницький (за 100 км.!!!) на стерилізацію. На запитання де знаходиться притулок він сказав: «У центрі міста, ми стерилізуємо собак і утримуємо їх у цьому притулку» Ось так!!!!

Під час дискусії  директор різними способами явно  намагався нас залякати, але побачивши,  що нічого з цього не вийде,  вирішив зробити це у інший  спосіб. Сів у машину і поїхав  до нашого декана (якого не  було в той час на факультеті), а потім  і до ректора.

Але у нас є  докази, це і розпорядження, де у  першому пункті чітко вказана  мета акції і… відеоматеріал, в якому  директор плутається у своїх же словах і відкрито бреше на публіку.

Важко повірити в  його слова, занадто багато свідчень людей, які ставали свідками жорстокого вбивства безпритульних тварин.

Сергій  Чернецький
ДОП К-ПНУ ім. Івана Огієнка