20 серпня відбулось урочисте закриття 8-ї Школи Молодих Природоохоронців-2010, про початок якої ми інформували у минулому повідомленні

За дні другої половини ШМП, учасники прослухали курс лекцій з тем спілкування зі ЗМІ, організації інформаційної роботи в організації, медіаактивізму, написання статей, прес-релізів, анонсів, проведення прес-конференцій, організації внутрішньої комунікації, проведення інформаційних та протестних акцій, організації виставок, екологічної освіти, офіційного листування та діловодства, оперативної роботи та боротьби з браконьєрством. Учасники ШМП самостійно організовували постановочні акції, прес-конфернції, вчились писати запити і скарги і підготували цілком реальні статті для сайту Руху ДОП.

Також, спільно з працівниками Національного природного парку «Великий луг», учасники ШМД провели акцію прибирання прибережної зони біля с.Скельки і справжній рейд по боротьбі з браконьєрством, в ході якого були вилучені та знищені три браконьєрські снасті та вилучений мішок незаконно добутої риби.

До учасникв ШМП приєднався відомий польський природо охоронець Кшиштоф Войцеховський, який прочитав лекції про історію охорони природи та заповідної справи у Польші, охорону природи в умовах інтеграції до Євросоюзу а також про охорону вовків у Польші.

Серед тем, обраних для вечірніх «круглих столів» біля вогнища стали набір молодих активістів до Дружин, кампанія проти комерційного використання дельфінів, незаконні звіринці, притравочні пункти, утримання ведмедів та охорона степів.

Також, до програми ШМД увійшла зустріч з автором першого в Україні радикально екологічного роману «Зелений Сполох» – Олексієм Бурковським.