ДОП МГУ 50 лет

9-12 грудня в Москві відбувся Ювілей Дружини охорони природи Московського державного університету імені В.М. Тихомирова 50 років та Конференція Руху Дружин охорони природи.

Конференція відбувалася на базі Біологічного факультету МДУ , в ній прийняли участь Дружини Чебоксар, Володимира, Уфи, Казані, Обнинська, Арзамасу, Дзержинська, Києва, Йошкар-Ола, Мінська, Комсомольську на Амурі, Благовещенську, Ульяновська, Сімферополя, Нижнього Новгороду, Біробіджану, Брянська, Уссурійська, Харкова.

В перший день конференції розглядалися найбільш гарячі питання, якими займаються дружини, наприклад заболочування осушених боліт, саджання дерев, проведення шкіл молодого природоохоронця, співпраця в дружині, кампанія проти комерційного використання дельфінів в дельфінаріях, кампанія проти заліснення степів, збереження лісів, зміни в природоохоронному законодавстві.

На другий день учасники конференції завітали на Молодіжний екологічний форум, де прослухали виступи представника Зеленого хреста щодо принципів та завдань діяльності з охорони природи та забезпечення екологічної безпеки, лідера Руху «Мусора больше нет» щодо участі молоді в соціальних акціях на захист природи, представника проекту «Екологічна експедиція», директора Green Peace Росії по кампаніях, заслухали ідею «Кодекса Россиянина», запропоновану Томським відділенням Зеленого хреста.

У другій половині дня відбулося урочисте поздоровлення Дружини охорони природи МДУ, на якому були присутні ветерани Руху ДОП та молоді дружинники.

Наступні два дні конференція проходила на біостанції біологічного факультету МДУ в Звенигороді, де було переглянуто презентації про дружини, їх діяльність.Розглянуто питання щодо кампаній по Утрішу та Байкалу. Проводилися вчення з трьох напрямків за участі ветеранів Руху ДОП: боротьба з браконьєрством, обстеження заказників, гасіння пожеж. Спочатку учасники прослухали теоретичну частину, а наступного дня змогли застосувати отримані знання на практичному занятті. Опісля було розібрано всі зауваження та помилки. Прийнято резолюцію конференції.

Дружинники ознайомилися з роботою інших дружин, прослухали доповіді по найгарячіших питаннях, мали нагоду познайомитися між собою, налагодити контакти, отримали корисну інформацію, що допоможе їм в охороні природи.