Вже рік в Україні діє громадська кампанія “Україна без дельфінаріїв!”. Її метою є поступове закриття дельфінаріїв і не відкриття нових. Адже дельфіни знаходяться в Червоній книзі України і дельфінарії ніяк не сприяють збільшенню їх популяції.

По ходу діяльності кампанії виявилось, що дельфінарії слід закривати не поступово – по мірі вмирання в них дельфінів, а вже зараз, адже більшість з них не лише незаконно утримують дельфінів, а й незаконно побудовані.

Так, незаконно побудованим є Київський дельфінарій “НЕМО”, Харківський дельфінарій “НЕМО” не приймався Державною комісією архітектурно-будівельного контролю до експлуатації. Тобто ці дельфінарії становлять загрозу не лише популяції дельфінів, а й життю своїх відвідувачів.

Що стосується Донецького міського дельфінарію “НЕМО”, то Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області повідомляє, що в період з 26 квітня до 22 травня 2010 року цей дельфінарій не мав давати вистав, оскільки в цей термін, згідно припису Інспекції, його експлуатація мала бути призупинена.

Однак вистави в дельфінарії йшли повним ходом. На вулицях міста навіть з’явилась оновлена реклама.

Крайній термін прийняття об’єкту дельфінарію до експлуатації, встановлений Інспекцією, – 22 травня 2010 року.

Як повідомляє прокуратура Донецької області станом на 21 травня дельфінарій до експлуатації не введений.

А вистави в дельфинарії йдуть і досі.

Відповідно, досі Донецький дельфінарій працює без відповідних дозволів.

Чи все таки якимось дивовижним чином такий Дозвіл все таки був отриманий 22 травня – в суботу (неробочий день для Інспекції)?

Сподіваємось, що Державні інспекції з архітектурно-будівельного контролю в Києві. Харкові і Донецьку доведуть свою справу – прийняття до експлуатації або закриття дельфінарію до кінця, не дивлячись на явні чи приховані перепони на цьому шляху з боку інших владних структур.

Рух ДОП у Донецькій області