Загальнозоологічний заказник місцевого значення «Острови Козачий та Ольгин»

Район:

Оголошений рішенням Київради від 02.12.99р. №147/649. Місце розташування: Голосіївський район. Землекористувачем є Голосіївська РДА. Площа – 470 га. Фактичної площі немає. Входить до складу РЛП «Дніпровські острови».

Об’єкт являє собою ділянку акваторії Дніпра вздовж правого берега на Південній окраїні міста Києва, острови Козачий, Ольжин, гирлову систему річки Віта та урочище Лящівка.

Острови Козачий та Ольжин – заплавні острови з добре збереженими в природному стані заплавними екосистемами, характерними для середньої течії Дніпра з унікальними природними елементами. Острів Ольжин – типовий останець борової тераси з сухими піщаними екотопами та окремими зниженими болотистими ділянками. Тут представлені угрупування, характерні для дніпровських островів. На острові Козачому є ділянки як з лісовою, так і з лучною та болотистою рослинність. Природні умови острова можна охарактеризувати як своєрідні. В розрідженій заплавній діброві окремі великі дуби мають вік понад 100 років, досягаючи висоти до 20 м, охоплення стовбура в них на висоті 1,5 м – до 3 м.

Цікавою та надзвичайно багатою як для міської зони є фауна даного району. Зоопланктон пригирлової системи р. Віта характеризується високою видовою різноманітністю та кількісними показниками. Він представлений 105 видами. Характеризуючи ентомофауну слід відзначити велике різноманіття бабок, метеликів, перетинчастокрилих, двокрилих.

Здавна основним багатством цих місць вважалась риба. Зараз тут мешкає 29 видів риб, серед яких є сом, лящ, щука, судак; види реофільного комплексу: головень, носар, кляпець.

Земноводні та плазуни представлені жабою озерною, кумкою, мідянкою, ящіркою прудкою, черепахою болотною.

Дуже багата орнітофауна, що обумовлене різноманітністю біотопів. На болотах, затоках, протоках чисельні чапля сіра, велика біла чапля, квак, водяна курочка, лиска, блакитна рибалочка та ін.; на ділянках суходолу – горобець польовий, сорокопуд жулан, одуд, чорний дрізд, соловей, вивільга, чеглок, шуліка чорний та ін.

Прямі спостереження та вивчення слідів життєдіяльності дозволяє констатувати наявність червонокнижних ссавців (видра, горностай), окрім них: лося, дикого кабана, козулі, зайця сірого, білки, бобра, ондатри, лисиці, єнотовидного собаки, ласки, норки американської, куниці, їжака, ряду видів мишовидних гризунів, рукокрилих.

(Джерело: А. Подобайло, М. Кучеренко, С. Афанасьєв, С. Щербак, В. Борейко. Наукове обґрунтування до створення загально зоологічного заказника місцевого значення «Острови Козачий та Ольгин».)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind