Нагадаємо, що на початок роботи Донецького міського дельфінарію “НЕМО”, дельфінарій не мав Дозволу Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Донецькій області на експлуатацію споруди.

Адже в дельфінарії була лише одна система протипожежної сигналізації, не було достатньої кількості евакуаційних виходів. Були порушення протипожежної безпеки при проведенні будівельних робіт.

І ось в листі від 12 травня 2010 року начальник Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Донецькій області М.В. Ільченко повідомляє, що керівництво Донецького дельфінарія “НЕМО” звернулось до їхнього управління з заявою на проведення експертизи протипожежного стану дельфінарію, чим розпочато процес отримання дозволу на початок роботи від органів державного пожежного нагляду.
Донецький міський дельфінарій “НЕМО” відкрився ще 19 грудня 2009 року і мав би отримати всі дозволи на початок роботи ще у листопаді-грудні 2009 року, чого зроблено не було.

Дивує позиція пожежників, які розпочинають процес видачі дозволу на початок роботи через півроку від початку такої роботи. При цьому не застосовуючи ніяких санкцій до дельфінарію.

У дельфінарії щосуботи проходить романтичне нічне шоу з застосуванням піротехніки в закритому приміщенні. Що в купі з іншими протипожежними порушеннями може призвести до трагедії. Це при тому, що кількість місць в дельфінарії – 800, і більшість відвідувачів – діти. Однак працівники дельфінарію і пожежники чомусь не помічають таких нюансів.