Спільна акція організаторів та переможців конкурсу «Зелені Перлини»

Активісти Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» та представник МБО «Екологія-Право-Людина» відвідали переможців конкурсу «Зелені Перлини – 2015» у м.Миронівка.

Гуртківці Миронівського гуртка «Еколог» та організатори конкурсу зустрілись в польових умовах – на ділянці, яка була однією з територій дослідження у роботі-переможці. Це  – майбутній заказник «Миронівський» – місце, в якому зростає найбільша в Київській області кількість занесених до Червоної книги степових рослин. Дорогу до місця зустрічі гуртківці подолали на велосипедах.

Але саме тут, на території майбутнього заказника, можна спостерігати наскільки стрімко чужорідні рослини-інтродуценти захоплюють природні екосистеми та знищують середовище існування природних видів. Зокрема, в урочищі «Миронівський» відбувається стрімке поширення небезпечної рослини, занесеної до нас з Північної Америки – золотушника канадського.

Екологи разом із гуртківцями зробили перший крок у боротьбі із небезпечним вселенцем: заклали дослідні ділянки, на яких знищили всі рослини золотушника. На одній з ділянок, розміром 10 на 10 метрів, таких рослин нарахували понад 5000!

Наступного року школярі порівняють інтенсивність проростання золотушника на дослідних ділянках та поряд з ними. Учасники акції сподіваються, що зустріч стане першим кроком до  популяризації проблеми інтродуцентів в Україні а також до пошуку шляхів боротьби із ними.

Опубліковано у 1 етап, Проектовані об'єкти ПЗФ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *