Охорона первоцвітів нашого краю

Учасник: Литвин Юля, учениця 11 класу, Медведівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, імені Максима Залізняка, Чигиринської районної ради, Черкаської області

У Холодному Яру , що на Чигиринщині в с.Мельники зростають первоцвіти які потребують постійного захисту, оскільки масово винищуються браконьєрами. До роботи природоохоронників я разом зі своїм учителем біології долучаємо школярів.

Мета нашої природоохоронної діяльності навчитися берегти та примножувати багатства рідної землі, а не бездумно їх знищувати, відчувати рідну природу, придивлятись до захоплюючих таємничих явищ життя, усвідомлювати справжню необхідність збереження історико-культурної спадщини та пам’яток природи, зберегти та відтворити популяцію підсніжника складчастого, тюльпана дібровного, шафрану сітчастого на території Холодного Яру.

Ми, учні школи використовуємо різні форми роботи.
1) Проводимо одноденні еколого – туристичні експедиції до Холодного Яру
2) Екологічний патруль з метою охорони первоцвітів
3) Уроки на природі
4) Нашими знаннями і дослідженнями ми ділимося на читацьких конференціях, екологічних тренінгах про розмноження первоцвітів , популяції підсніжника складчастого
5) Організовуємо фотовиставки
6) Конкурси малюнків

Разом зі студентами ми виявили місця, на яких підсніжник складчастий був знищений браконьєрським способом. І вирішили відновити втрачене, за допомогою перенесення кущиків з комом землі з місць ризикованого зростання (лісові дороги, просіки) на нові місця.

Кожного року, на початку березня, спільно зі студентами дружини охорони природи “Адоніс” Черкаського Національного університету охороняємо та пересаджуємо підсніжники.

Результатом нашої дослідницької роботи стало розширення ареалу підсніжника складчастого в місцях його зростання у Холодному Яру
Порадившись з науковцями для експерименту перенесли невеличку локацію підсніжника складчастого з Холодного Яру в заповідне урочище «Атаманський парк». Підсніжники прижилися, щорічно збільшується їх кількість.

На території села Медведівки зростає також невеличка популяція шафрану сітчастого який потребує особливого захисту оскільки браконьєри масово його винищують, він досить повільно розростається тому, що розширення його популяції залежить від поведінки людини.

Опубліковано у 1 етап, обстеження ПЗФ, Створені об'єкти ПЗФ, Черкащина | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *