Монастирська гора

Учасники: учні 3 класу комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №15 Полтавської міської ради Полтавської області»,  вчитель Кушніренко Н.В.


Місто Полтава пишається високою, мальовничою Монастирською горою, з якої відкривається чудовий вид на місто та його околиці.
На цій горі на початку XVІІ століття був заснований монастир. Саме в цьому монастирі розташовувався штаб шведського короля Карла XІІ перед вирішальною битвою з військами Петра І, яку потім назвали Полтавською.
Зараз Полтавський Хрестовоздвиженський монастир красується серед чарівної природи Монастирської гори. Гості міста і полтавці називають цей куточок «Полтавською Швейцарією».
Учням нашої школи пощастило спостерігати за красою зміни кольорів гори у різні пори року.
Завдяки Монастирській горі кожного року вчителі, учні та їх батьки проводять День здоров’я, спостереження «Екологічною стежиною», уроки серед природи, ігри та прогулянки під час відпочинку у пришкільному таборі.
На базі нашої школи( Монастирської гори) проходять обласні змагання з пішохідного туризму.
Це улюблене місце відпочинку місцевих жителів. Нажаль, не всі цінують і поважають цю красу. Бите скло, розкидані пляшки,одноразовий посуд – все це залишається після відпочинку.
У багатьох місцях випалена і пошкождена трава,видалені поодинокі екземпляри молодої самостійної порослі дерев, зламані гілки, зруйновано дернину.
Учні та вчителі кожного року прибирають територію гори, яка знаходиться поблизу школи.
Нас турбує те, що більша частина цієї мальовничої Монастирської гори залишається забрудненою, виснаженою. Своїм історичним минулим та неймовірною красою вона заслуговує на захист.

 

Опубліковано у 2 етап, 2015, Полтавщина | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *