Гора Татарка

Учасникучень 6 класу Бурдик Руслан Олегович.Підлипецька ЗОШ. Львівська область, Золочівський район, с.Підлипці,

Ще у селі Підлипці є гора, яка носить назву Татарка. Про неї теж ходить багато легенд. Ще в давні часи, коли з далеких степів насувались монголо-татари на Київську Русь, ці воїни, заради наживи, завойовували міста за містами, села за селами, а людей брали в полон. Завоювавши Київ, кочівники направились на Галицько-Волинські землі. Незадовго підійшли і до Підлипців. Але наші предки були дуже розумними і легко не здавались завойовникам. Битва за село була дуже важкою і кровопролитною. Загинуло багато жителів, але і в монголо-татарів були великі втрати. Загинула молода дівчина-татарка.. Її вбили із лука на горі, що біля школи. Тут і поховали дівчину татари у золотій труні. Відтоді люди називають цю гору Татаркою. А ще на цій горі в теперішній час росте багато рослин, які занесені до Червоної книги України.

Гора татарка

На території села Підлипці немає жодного охоронного знаку. Загальний стан усіх вищезгаданих об’єктів можна оцінювати як задовільний. Учні і педагогічний колектив Підлипецької школи підтримують чистоту цих заповідних об’єктів.

Опубліковано у 1 етап, Львівщина, Проектовані об'єкти ПЗФ, пропозиції ПЗФ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *