Будищанське озеро

Учасники: учениці 9-Б класу Коропської ЗОШ І-ІІІ ст ім. Т.Г.Шевченка  Омелечко Яна і Гузь Марина

Будищанське озеро є дуже мальовничим і є окрасою села Будище Коропського району. Зараз воно знаходиться під охороною Мезинського Національного парку. Проте охороняється воно лише на папері. Табличка біля озера є , але вона заржавіла і на ній нічого не видно. Дізнатися про те, що було колись там написано, можна від місцевих жителів. Часто влітку тут можна побачити пару лебедів. Площа цього озера 23 га.

Побувавши на березі озера, неможливо відвести очей від побаченої там краси. Поряд з озером є гора піску, в якій ластівки звили собі гнізда. І можна годинами з цікавістю спостерігати за їхнім життям в цих піщаних пагорбах. На даний час Будищанське озеро впадає в річку Бистрицю , яка в свою чергу впадає в Десну. Мезинський НПП наразі не доглядає за цим озером: браконьєри, розставляючи сіті, виловлюють тут рибу ( особливо товстолобиків, яких в озері майже не залишилося), сюди перекочував різак, який скоро розростеться на все озеро. На узбережжі озера сільські жителі випасають корів, які копитами розбивають берег.

Поряд з озером є дамба.Через неї стікає певна частина забрудненої води. Дамба дуже замулилася за весь цей час. Місцеві жителі очищають її, проте все марно. Тут потрібна допомога фахівців. А ще в озері залишилися сухі дерева. Раніше вони росли біля озера, а після повені стали його частиною. Тепер місцеві жителі просять владу щось з цим зробити, але в місцевих керманичів руки до цього не доходять.

Побувавши там і побачивши цю красу ми не змогли залишитися осторонь проблем, які стосуються цього озера. І ми вирішили внести в цю справу свій внесок.Вирішили почати з самого простого і посильного для нас – позбирати на узбережжі сміття. А його тут скрізь назбиралося чимало: пластикові пляшки, консервні банки, папір, скло, тощо. Озброївшись рукавичками і пластиковими мішками, ми за пів дня назбирали до десятка мішків сміття, яке знесли в одне місце. Потім домовилися з місцевим керівником села, що він організує вивіз цього сміття на сміттєзвалище. Після проробленої роботи ми ще раз пройшлися прибраним узбережжям, зробили багато цікавих фотознімків і задоволені своїм корисним внеском в справу збереження цієї красивої памятки природи,подалися додому, домовившись, що через місяць або два ми знову навідаємося сюди, щоб помилуватися цими чудовими краєвидами , і при необхідності знову прийти природі на допомогу.

Опубліковано у 1 етап, обстеження ПЗФ, Чернігівщина | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *