Болото хоче жити

Учасник: учениця 8-Б класу Коропської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка Білецька Інна

В 90-х роках на Михайлівці, є такий район у смт. Короп, збудували очисну споруду. Для цього на окраїні збудували будівлю і до неї викопали траншеї, до яких стікає дощова вода з містечка. З часом кар’єри почали замулюватися, а схили заросли бур’янами.

Тепер люди не можуть косити худобі траву. А два роки тому, на болоті з’явилася отруйна рослина – борщовик.


Вона стрімко розростається, витісняючи інші види рослин. Тож скоро на болоті не зможуть пастися тварини і ходити люди.

Але найбільше мені шкода криниці та озерця. Моя прабабуся розповідала, що до цієї криниці стікало дванадцять джерелець і вода була завжди холодна і смачна, тож до кринички не заростала стежина і її часто відвідували люди.

Дерев’яний зруб згнив і осів, тому тепер мало хто зможе зрозуміти, що тут колись була криниця. На нашу думку потрібно зібратися громадою і вичистити криницю, відновити зруб і знову до неї потягнуться люди.

Озерце теж занехаяли, а колись тут ловили рибу і водилися ондатри.

Після того, як воно почало заростати рогозом і очеретом звичайним, а вода покрилася ряскою, водойму занехаяли, викидаючи в неї непотріб.

На березі теж гори сміття, які природа намагається приховати травою і квітами.

На мою думку, якби кожна людина берегла б природу і край, де вона народилася, а не збирала б підписи чи кошти на підтримку якогось виду в Африці, що зникає, було б краще. Я не кажу, що не варто допомагати іншим, але краще допомагати собі, щоб нашим дітям було б де ловити рибу, нові покоління могли пити чисту джерельну воду, любуватися різнобарв’ям трав на «нашому болоті».

У мене лише один заклик: «Давайте берегти рідну природу і вона буде вдячна нам: нагодує, напоїть, обігріє і буде радувати наші очі». Я дуже хочу, щоб охоронялося багато унікальних місць України, а особливо, наші криниці, озерця,болота і всі мешканці, які там живуть.

Опубліковано у 1 етап, Екопогляд, пропозиції ПЗФ, Чернігівщина | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

13 коментарів до Болото хоче жити

  1. Локи 2 сезон коментує:

    Смотреть фильмы онлайн в хорошем качестве Локи 2 сезон что посмотреть: лучшие фильмы
    2021 года.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *