“Білоусівський” гідрологічний заказник місцевого значення

Учасник: Назаренко Олег Олександрович, учень 8 класу Бойківщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Драбівського району Черкаської області
Керівник: Осадча Оксана Миколаївна, вчитель біології вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання «Старший вчитель» Бойківщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Драбівського району Черкаської області

Білоусівка — мальовниче село, розташоване у східній частині Драбівського району Черкаської області на річці Чумгак, яка є притокою річки Оржиці, що несе свої води в річку Сулу, за 5 км від станції Драбово. Це село знаходиться поруч з моїм селом Бойківщина. Часто екологічною бригадою, «Екопост» нашої школи ми подорожуємо екологічною стежкою, яка починається в моєму рідному селі Бойківщина, від лелечого гнізда біля будівлі школи і прямує близько 2 км аж до Білоусівського гідрологічного заказника, про який я вам повідаю, як юний природолюб.
В адміністративних межах Білоусівської сільської ради Драбівського району є Білоусівський гідрологічний заказник, площею 147, 3 га (Ріш. Обл. ради від 21.12.07.р. № 14-19/V ). Його прибережна флора і фауна неповторна.
Основною метою створення гідрологічного заказника є відновлення гідрологічного режиму р. Чумгак та збереження водно – болотних угідь на території Драбівського району.
Гідрологічний заказник представлений різнотравно-злаково-осоковими луками та є невід’ємною частиною екологічної мережі.Untitled1 Untitled2

Річкова долина відіграє важливу роль як регуляторні системи, джерело природних рослинних ресурсів, шляхи міграції фауни. В регіонах з надмірно трансформованим та фрагментованим рослинним покривом долини річок залишаються єдиними екосистемами з природною та напівприродною рослинністю.Untitled3

Рослинний покрив гідрологічного заказника «Білоусівський» формують представники широколистяних лісів, степової та середземноморської флори. Трав’янистий покрив різноманітний. Зустрічаються орляк звичайний, чоловіча папороть, веснівка дволиста, суниці лісові, конвалія звичайна, перстач прямостоячий, гравілат міський, вероніка дібровна, зірочник середній, фіалка собача, тонконіг дібровний.
У найближчому до берега поясі мілководних рослин поширені осока гостра, ситник розлогий, рогіз широколистий і рогіз вузьколистий. Пояс комишів утворюють комиш озерний, ситняг болотний, очерет звичайний, тонконіг болотний. Тваринний світ території представлений такими видами, як ондатра звичайна, полівка сибірська, серед плазунів і земноводних – вуж звичайний, прудка ящірка, зелена жаба. У межах акваторії річки Чумгак виявлено такі види риб: карась сріблястий звичайний, карась звичайний, короп звичайний, верховодка звичайна, лин озерний, плітка звичайна, щука звичайна, окунь річковий, судак звичайний.
Ціннісне значення заказника «Білоусівський» в збереженні місць гніздування лебедя шипуна, чапель білої та сірої, шуліки рудого, занесених до Червоної книги України, інших водоплавних птахів. У час міграції весняного та осіннього періодів тут зупиняється журавель сірий, також занесений до Червоної книги України. На території заказника розселилися сім’ї ондатр. Рослинний покрив заказника типовий для Середнього Придніпров’я. З рідкісних рослин зустрічаються любки дволиста,зозулинець плямистий, підсніжник білосніжний (види з Червоної книги України).
Відвідати і відпочити у гідрологічному заказнику «Білоусівкий» Драбівського району, що на Черкащині раджу кожному з Вас.

 

Опубліковано у 2 етап, 2015, Черкащина | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *