Лохвиччина – Сосновий парк

Підготувала: Горбащенко Алла,вихованка гуртків Лохвицького міського ЕНЦУМ Полтавської області
Керівник: Каблучка Світлана Іванівна

Склад загону «Паросток»:
1. Горбащенко Алла – командир загону
2. Портяний Іван
3. Больвач Діана
4. Тесленко Інна
5. Тупаленко Ірина
6. Бордун Олена
7. Власенко Юлія
8. Дігтяр Яна
9. Когтєв Максим
10. Сокол Руслан
Керівник – С.І.Каблучка
План роботи

№п/п Дата Зміст роботи Відповідальний
1. Березень
Ознайомлення з історією парку. Каблучка С.І
2. Квітень
Впорядкування території Соснового парку. Горбащенко Алла
3. Травень
Ознайомлення з видовою різноманітністю флори Соснового парку. Портяний Іван
4. Червень
Ознайомлення з тваринним складом парку. Тесленко Інна
5. Липень
Спостереження за птахами у Сосновому парку Власенко Юлія

6. Жовтень
Приваблювання птахів Когтєв Максим
Природа – вічний взірець мистецтва.
В.Г.Бєлінський
Лохвиччина – мальовничий край. Чарують око зелені гаї, яскраві луки, строкаті схили, глибокі яри, широкі лани, тихоплинна річка Сула. Не уявляємо ми Лохвиччини і без численних штучних насаджень (лісосмуги, лісопарки, парки, алеї). Невід’ємними компонентами їх є дуб звичайний, липа серцелиста, береза, сосна, різні види клену та тополі.
З маленької насінинки виростає велике могутнє дерево. Із першого захоплення блакиттю неба, різнотрав’я луків, розмаїттям квітів починається любов дитини до рідного краю, бажання зберегти довкілля таким прекрасним і привабливим, яким воно відкрилося очам колись. З кожним роком змужніння-дитина, підліток, юнак розуміють: навколо нас не так чудово. Руйнація, заподіяна людськими руками, знищує і блакить неба, і трави і квіти.
У молоді пробуджується бажання зберегти навколишній світ, передати його майбутнім поколінням. Тож і об’єднуються вони в юннатівські гуртки (приймаючи участь в акціях та конкурсах, розчищають: джерела, землю від бруду, досліджують червонокнижні рослини,тварини, заповідні території Лохвицького краю).
У 2012 році в Лохвицькому міському еколого – натуралістичному центрі учнівської молоді, завдяки підтримці міського голови В.І.Демчука був відкритий екологічний гурток «Паросток» (керівник Каблучка Світлана Іванівна). Гурток є однією з форм практичної, натуралістичної та природоохоронної роботи позашкільного закладу.
Метою гуртка є формування уявлення про цілісну картину світу, самоорганізацію та саморозвиток природи; формування дбайливого ставлення до рослин та тварин.
Вихованці екологічного гуртка «Паросток» Лохвицького міського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели пошукову роботу по вивченню видового складу Соснового парку, ознайомлення з історією створення парку, спостереження за життєдіяльністю тварин.
Головною метою пошукової роботи є формування екологічної культури особистості, набуття навичок і досвіду розв’язання екологічних проблем. Свої дослідження вихованці проводили на території Соснового парку, який розташований неподалік від нашого закладу.
Результати дослідницької роботи були надіслані автору книги О.М.Байрак «Заповідними стежинами Лохвицького краю»
Прикрасою міста Лохвиця є Сосновий парк. Розташований він майже в центрі міста і займає територію близько 50 га. Народився парк у грізні роки становлення радянської влади. 4 лютого 1921 року голова Лохвицького політвиконкому Степан Кузьмич Луценко на V повітовому з’їзді рад висловлює думку про закладення парку відпочинку для трудящих, як символу нового, вільного життя. У 1922 році під час перших суботників комсомольці та молодь міста посадили чудовий сосновий парк, який став улюбленим місцем для відпочинку лохвиччан. Посадкою дерев керував Конан Леонтій, який був спеціалістом в цій справі.
Ось що згадує жителька Лохвиці Наталія Гаврилівна Бабак:
– У 1922 році, ми насаджували невеликі стебельця сосен на широких луках, де колись була поміщицька земля. Росли там і кілька дубів. Одинадцять спиляли для потреб пожежної охорони, а один, найрозлогіший, залишили. Його бережно доглядали лохвичани.
Ходить у народі легенда, що під отим дубом любив мислити наш філософ Григорій Савич Сковорода. Адже найкоротший шлях з Чорнух до Харкова полягав саме через Лохвицю. Тим шляхом і ходив Сковорода.
Хтозна, чи це так. Спливли століття. Та достовірно одне, що більшовик С.К. Луценко часто приходив до велетня-дуба й довго під його розлогими вітами думав, мріяв, писав.
Сосновий парк увійшов до списку заповідних парків-пам’ятників. Встановлений знак, що цей парк охороняється законом.
Сосновий парк – це улюблене місце проведення революційних свят, неподалік від старезного дуба, гордо височить пам’ятник. На його постаменті напис: «Комсомольці 60-х років – комсомольцям 20-х років».
Пам’ятають сосни і грізні роки Великої Вітчизняної війни. Фашисти хотіли зламати вільнолюбивий дух лохвичан. Гітлерівці саме в цьому парку глумилися над радянськими людьми.
Ми дізналися, що виконком обласної Ради депутатів трудящих прийняв рішення про віднесення соснового лісопарку м. Лохвиці та 600-літнього дуба до списку заповідних парків-пам’ятників.
На превеликий жаль дуб-велетень не зберігся на даний час. Дубу було близько 600 років. Цей велетень найбільший на Полтавщині, мав 25 м у висоту, 7,2 м обід стовбура.
Сучасний парк є місцем відпочинку як дорослого населення міста так і дітей. Тихий і затишний парк огинає неширока річка Суха Лохвиця – права притока Сули. Вихованці гуртка слідкують за чистотою прибережної смуги.
Впорядкування території Соснового парку є однією з найважливіших складових роботи нашої групи. Саме привабливий вигляд парку, його чистота є окрасою нашої рідної землі.
Протягом весняно-літнього періоду члени нашої групи разом з міським головою В. І. Демчуком та громадою міста, слідкували за чистотою та благоустроєм парку. Рано навесні вирубали чагарники, повигрібали минулорічне листя, адже його розвиток значною мірою залежить від того, як його доглядають. Для функціонування парку необхідно своєчасно вирізати підріст, самосів, підтримувати в належному стані доріжки, галявини.
Вихованці гуртка впорядкували пам’ятник загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни та пам’ятник Комсомольцям.
Протягом кількох днів вихованці екологічного гуртка працювали над впорядкуванням території парку.
В Сосновому парку міська влада встановила незвичайні плетені корзини для сміття, це дуже зручно для відпочиваючих.
Сосновий парк не шкодує своїх багатств і краси для нашої наснаги. Тут нас огортає незвичне почуття спокою, і непомітно з’являється хороший, піднесений настрій, глибина думки.
Однак велетенська робота зеленого фільтру парку не проходить безслідно. Окремі дерева відмирають. Наша група разом з міським головою та членами Лохвицької міської екологічної громадської організації «Барвінок» в День Довкілля (2012р.) висадили дерева на території Соснового парку. Було закладено нову алею – посаджено 50 кленів,
75 берізок та більше 100 саджанців сосни.
Особливо парк чарівний навесні, коли різнокольорові килими первоцвітів покривають землю. Це проліска дволиста, зірочки жовті, ряст порожнистий, анемона жовтецева, фіалка запашна, пшінка, медунка, проліска сибірська, первоцвіт весняний, вороняче око, барвінок, грицики, кульбаба.
Зелені насадження – «легені» населених пунктів. Всім відомо, що зелені насадження поліпшують санітарно-гігієнічні умови населених пунктів. Вони знижують рівень забруднення повітря пилом і шкідливими газами, поглинають шум транспорту, зменшують коливання температури, захищають від прямої і відбитої сонячної радіації. Пил і гази осідають на листі. Випаровування рослин сприяє підвищенню вологості повітря. Дерева і кущі – чудові іонізатори повітря, поліпшують електрогігієнічні властивості атмосфери.
Важливе оздоровче значення для людей нашої місцевості має Сосновий парк, який нараховує велику кількість зелених насаджень: дерев та кущів. Парк – це частина природи, хоча створений руками людини. Без дерев, як і без води, не може обійтися людина.
Парк весною звеселяє, коли квітують дерева та кущі. Влітку дає прохолоду. Дерева – наші найкращі помічники в боротьбі за оздоровлення
навколишнього середовища. А скільки радості та душевного спокою дарує нам їхня краса, аромат, лагідне шелестіння листя. Кожне дерево повсякчас здійснює величезну роботу: поглинає шкідливі гази, постачає атмосферний кисень.
Основою і окрасою парку є насадження сосни звичайної – вічнозеленого дерева. Сосна звичайна – невибаглива до грунтів, світлолюбива порода, зростає в найрізноманітніших умовах. Дерево багате на смолу, якщо поранити будь-яку його частину, відразу витікає смола, що затягує рану. Смола вимерлих, стародавніх хвойних називається янтарем.
На окремих ділянках лісопарку увагу привертає кущ до 3м заввишки з трійчастим листям та кулястими плодами – крилатками. Квіти зеленувато –білі, зацвітають у червні, дуже запашні. Птелея не вибаглива до родючості грунту.
На окремих алеях зростає акація біла. Уперше її завезено з Північної Америки та висаджено в королівському парку Парижа вченим садівником Робеном, звідки вона дуже швидко поширилася по всій Європі.
У парку є також клен зелений, родом він із Північної Америки. Дерево сягає близько 20-25 м заввишки, з кривим стовбуром і розлогою широкою кроною. Кора стовбура жовтувато-зелена, пагони зелені і з сизим нальотом.
До масиву соснових насаджень прилягають ділянки з природними видами дерев і кущів, які посилюють ландшафтну цінність парку. Це угрупування різних видів тополь, серед яких виділяються високі дерева тополі білої.
Поруч зростають дерева тополі тремтячої – осики. У дерева особливе листя: округло-ромбічні пластинки з тупою верхівкою, нерівними, тупими зубцями по краю та сплюснутим довгим черешком. Такий листок на вітрі тремтить, що й визначило видову назву.
У різних частинах парку зростають такі природні дерева, як дуб звичайний, клен гостролистий та польовий, в’яз шорсткий, верба біла, береза бородавчаста.
У підліску цих насаджень зустрічається ліщина звичайна, бруслина європейська, ожина і черемха звичайна, бузина. У багатьох ділянках парку стовбури сосен обвиває ліана хміль звичайний.
На перший погляд цей сосновий ліс у центрі Лохвиці здається зовсім звичайним, таких насаджень сотні на Полтавщині. Однак це не так. Його природна унікальність визначається віком дерев – виповнилося 90 років у 2012 році. Також має рекреаційну й санітарно-гігієнічну цінність.
Сосновий парк не втратив своєї цінності, у ньому полюбляють відпочивати мешканці міста. Кожне дерево чи кущ тут має свої особливості, а головне – право на життя.
Тваринний світ парку надзвичайно різноманітний. Та найчисленнішу групу тварин становлять птахи. Вони є доступним об’єктом для спостережень і ведуть активний спосіб життя у всі пори року. Птахи приносять велику користь парку, знищують комах-шкідників і належать до компоненту біологічного методу боротьби з шкідниками.
На території парку були виявлені такі види птахів: повзик, плиска біла, мухоловка сіра та голошийка, галка, соловей, синиця велика та блакитна, польові горобці, шпаки, великий строкатий дятел, зяблики, дрізд.
Крім птахів на території парку можна зустріти білок. Свої гнізда вони будують на гілках дерев. Живляться насінням хвойних рослин. Сліди їхньої життєдіяльності можна помітити поблизу дерев. А ще в Сосновому парку можна побачити жука-оленя, бронзівку, скарабея священника також метеликів.
Юннати екологічного гуртка «Паросток» ведуть спостереженням за птахами. Бо птахи є індикаторами змін в навколишньому середовищі. Птахи мешкають в усіх регіонах, швидко реагують на зміни в стані довкілля і є найлегшим, найпривабливішим об’єктом спостережень.
Птахи – частина природи, без яких її краса була б неповною!»
Так зменшення чисельності птахів, зникнення видів є тривожним симптомом загрози, що нависла і над птахами, і над людством. Мелодійні пісні та яскраві кольори – це ще не все, що втрачається з птахами. Зменшення видів птахів – це показник того, що під загрозою знаходиться здатність систем до самопідтримки, а значить і наше майбутнє.
Птахи – невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, степи, ліси, є окрасою парків і садів. Чи можна уявити собі весну без дзвінкої пісні жайворонка або весняний ліс без кування зозулі?
Одним із завдань нашої групи було приваблювання птахів на території Соснового парку. Метою цієї роботи була боротьба зі шкідниками дерев за допомогою біологічного способу захисту зелених рослин. Важливим при цьому є створення сприятливих умов життя птахів. Приваблювати птахів можна за допомогою годівничок . Цей спосіб не потребує великих матеріальних затрат.
Вихованцями гуртка були розвішені годівнички в Сосновому парку.
Підгодовування сприяє виживанню птахів у несприятливу пору року. Адже багато їх гине саме в суворі зими від нестачі корму. Кормом для наших пернатих друзів є насіння різних рослин: соняшника, кавуна, проса; різноманітні крупи, крихти білого хліба, шматочки несолоного м’яса чи сала. Годівнички відвідують синиці, горобці, дятли. Завдяки підгодовуванню можна приваблювати птахів у різні періоди життя, особливо восени та взимку, збільшуючи їх кількість у певних місцях, зокрема, в парку. Навесні ці пташки збудуть тут собі гніздівлі, виведуть пташенят і, звичайно, будуть поїдати комах-шкідників, захищаючи зелені рослини парку від їх згубної дії.
Приваблювання птахів дає змогу вести спостереження за їхньою поведінкою та способом життя, проводити екскурсії. Саме парк є зручним місцем для проведення зимових екскурсій для молодших вихованців. По-перше, розташований він поблизу нашого закладу, по-друге – можна вести спостереження за життям тварин зимовою порою, визначати дерева за їх зовнішнім виглядом.
Багато відомостей про птахів можна зібрати біля годівниць, шпаківень. Діти з задоволенням спостерігають за життям пернатих, бачать які птахи найчастіше відвідують годівнички, чим вони живляться, часто самі приносять їжу до цих годівничок.
Екскурсія вихованців до Соснового парку з метою популяризації акції «Листопал»
На сьогоднішній день можна сказати, що стан Соснового парку задовільний.
Хіба це не диво, що майже в центрі міста, де вирує життя, усі кудись поспішають, є чарівний куточок, де кожен має можливість усамітнитися, наповнити легені свіжим повітрям, прогулятися під кронами величавих сосен і згадати рядки Ліни Костенко:
Обступи мене, ліс!
Я тихо з тобою побуду,
Нахилися до мене
І дай жменьку суниць.
Подивлюся на сонце,
Поклонюся знайомому дубу,
Розпитаю як справи у сосен,
У звірів, у птиць…
Свої дослідження та спостереження члени агітбригади висвітлюють в стінгазетах, в місцевій газеті «Зоря», та «Лохвицький край». Виготовляють буклети про природоохоронну роботу.
Своєю діяльність юні екологи залучають в свої лави все більше
захисників природи. Особлива роль належить учнівським екологічним агітбригадам . Слово, пісня, підкріплені ділом, скоріше знаходить шлях до серця слухача.
Не можна любити щось або когось, не знаючи. Любити – це насамперед, знати. Отож і природу любити – значить, вивчати її, спостерігати, аналізувати, берегти, і вона розкриваючи дивовижні таємниці, озветься у вашій душі радістю життя!

 

Опубліковано у 2 етап, 2015, Полтавщина. Додати до закладок постійне посилання.

528 коментарів до Лохвиччина – Сосновий парк

 1. ¿Qué es un código promocional en Amazon? cupon de farmacia club

  Marzo 2022 OpenMedShop openmedshop.com 10% DE DESCUENTO
  cupón: MEDS10

  cupon descuento farmacia ahorro código promocional kfc glovo

 2. ¿Cuándo son las rebajas 2022? cupon de farmacia columbia

  10% DE DESCUENTO CÓDIGO DE DESCUENTO Marzo 2022 por ApprovedNets http://approvednets.com es:
  ANET10

  farmacia en casa online coupon ¿Cuánto descuenta UNiDAYS?

 3. For example, misdiagnosis can occur in both face-to-face and virtual interactions They include prohibitions on using race as
  a factor in deciding whether to stop http://tsf-ftp.com/view/buyonline

 4. Kandy коментує:

  i tried many other articles on youtube and this is the only one that help me.
  thank bro

 5. Technically, pharmaceutical service is an applied discipline, as it
  makes Either you slow down the damage, or you repair the damage.
  Aging is damage. https://migdal-or.org.il/community/profile/lynn38483217288/

 6. Does Footlocker do student discount in store? Does
  Bath and Body Works take coupons?

  10% OFF Coupon code February 2022 for OpenMedShop
  openmedshop.com is: MEDS10

  How do I use my Asda Discount Card online UK?

  Does JD have discount?

 7. generic meds price коментує:

  Use: Compact fluorescent lights (CFLs) are lighting more homes
  than ever before, and EPA is encouraging US)
  as Chinese consumers continued to favour online shopping after
  its peak of the outbreak in generic meds price

 8. How do I get 25 off Old Navy? coupons for hobby lobby

  April 2022 GreatShopNet GREATSHOPNET.COM 5% OFF DISCOUNT COUPON CODE: AH-2938

  How long does it take to get DSW $10 off? Where can I watch extreme couponing in Australia?

 9. terbaik sumatera коментує:

  I was curious if you ever thought of changing the structure of your blog?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way
  of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot
  of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?

 10. Grace коментує:

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable
  familiarity about unpredicted feelings.

 11. catperc коментує:

  Quickly connect to the server or storage space with WebDrive
  The software allows you to connect to the server in one click. You can also open it in active mode, whenever you click on the shortcut or browse to the folder on the local location. Furthermore, the program saves your Internet connection, generating an automatic proxy.
  Clear-cut interface and easy connection
  With WebDrive, you can create a quick path from your local folders to a remote storage space, FTP server or cloud account https://suiputtiera.weebly.com

  6add127376 catperc

 12. bernberi коментує:

  You can try an evaluation version of this software for free for 30 days, to verify the following aspects: • file and playlist management • simple mobile edition • according to your title, album, artist, and bit rate
  The license allows you to make use of the software for up to five people, including yourself, for free. For each additional user you want to add, you will have to purchase a license at $9.99.

  Media player software program, described as � http://groepengroningen.nl/online/red.php?link=https://phepernessplaf.weebly.com

  6add127376 bernberi

 13. harele коментує:

  Since the Opera browser saves usernames and passwords for access to other websites on the same computer, SterJo Opera Passwords does not allow you to view and recover emails accounts nor bank passwords (because you do not have enough information to access the file in which they are saved).
  Ways to take advantage of this software:

  Recover documents containing your email account or bank passwords;

  Recover documents containing your email account usernames;

  View passwords of a shared https://vabramerac.weebly.com

  6add127376 harele

 14. jusgoth коментує:

  Interested? Download it for Windows right now!

  Jira is a cloud-based software development platform that helps agile teams and enterprise-focused organizations collaborate.

  Jira is a cloud-based software development platform that helps agile teams and enterprise-focused organizations collaborate.

  Jira is a cloud-based software development platform that helps agile teams and enterprise-focused organizations collaborate. Use Atlassian Jira Software to manage software development projects with the important features that make Jira the business https://lindguavave.weebly.com

  6add127376 jusgoth

 15. hasthom коментує:

  Key Features
  Most of the tools feature the ability to batch convert files
  The operating environment supports batch mode
  It can flip images horizontally or vertically for left-right conversion
  Compression type, quality level and the ability to remove the program from Windows Explorer context menu can be altered
  It operates as a stand-alone program or as an ActiveX control, which provides the same functionality
  Batch mode process everything at once without the need to go through the file by file stage
  The app has a small memory and CPU footprint, so speed will not be a problem
  Files are immediately available after conversion, so it is a great https://rarisole.weebly.com

  6add127376 hasthom

 16. neddgar коментує:

  ■ Solving
  ■ Many colors
  ■ Delicate
  Syntax:
  settings: [-t, -f] [-o, -d] output_folder [-f] [-b] [-ins] [-out] [-ft, -t]
  Subscript notation:
  settings[-t, -f]: max_time, delay_time (in seconds); default is 60 seconds.
  settings[ https://mentreropul.weebly.com

  6add127376 neddgar

 17. halbin коментує:

  It also has the ability to decode BPG files from virtually any format, saving you the hassle of having to download and run separately standalone images converters, which also saves up on time, as you don’t need to go through the entire process again and again.
  Calculate the compression rates of the photos you are working with, having the ability to provide information on which region in the picture does the most loss of image quality, while the color space slider is able to automatically http://www.stpetersriverside.org/System/UserProfile.asp?id=59752&func=signup&referer=https://chemirsiddpen.weebly.com

  6add127376 halbin

 18. culbval коментує:

  While most of the functions are self-explanatory, don’t hesitate to explore the manual section, where you can find a detailed explanation about how particular functions are used.
  Furthermore, the developers have made available 30 projects to get you started.
  The trial version is priced at $59.99 (around £43), but you can actually get it for free during the first 7 days since you purchase it, then it’s only $19.99 (around £15).T https://ansuredrei.weebly.com

  6add127376 culbval

 19. giorfire коментує:

  Read full review

  Verified purchase: Yes | Condition: New

  Review title of Sam2000 Keyboard Lights Fun

  Look at this, the most ridiculously useless piece of software. It ‘plays’ a little animation on a blank computer screen to an animation and sounds on when you press some keys on the keyboard. For example, the ‘key’ that plays the animation includes the code E and it plays the animation (7). Then it ‘activates’ the sounds of a camera and http://etc27.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://gaynivavi.weebly.com

  6add127376 giorfire

 20. octtale коментує:

  CyberShredder

  CyberShredder represents a quick, safe and handy utility that allows you to erase confidential files from your computer permanently. As you know, the normal file deletion will only remove the appearance of the file while the disk still retains the data until it is overwritten.
  The actual disk clusters that contained the file’s data remains intact on your hard disk and http://cse.google.com.vn/url?sa=t&url=https://rietamiro.weebly.com

  6add127376 octtale

 21. delcele коментує:

  You can further add elements to thematic classes and organize them in groups so as to have a quick way of finding the most appropriate emoji for any message.
  Seamless integration with Windows 10
  In addition, the app is designed to perfectly integrate with the different Windows 10 features, such as the Microsoft Graph API, Cortana suggestions, and Graph Search, that allow users to quickly find the most appropriate emoji to use.
  Is the last being perhaps the program’s most important feature? https://cerafreuci.weebly.com

  6add127376 delcele

 22. banjwili коментує:

  The software adjusts to the screen settings and background.
  The program can play animation loops, or you can set the slideshow to play in full or reduced lengths. So you can adjust the duration according to your needs and set the operation to turn on or off at certain time intervals.
  Christmas screensaver is a free download from our software section, which you can apply in Windows 8, Windows 7, Vista, XP and Windows 2000.
  The program features a Random slideshow mode. So you can enjoy https://climeacerut.weebly.com

  6add127376 banjwili

 23. hiryisra коментує:

  You do not have a license key.
  User Rights
  It is a free tool available online to everybody. You can use it under this license without paying any fee.
  You may not:
  Re-distribute this program for Commercial or other purposes;
  Make Commercial Web Resources with this Software.
  License Agreement
  You are granted the following limited rights:
  License Agreement
  This software is licensed to you by Codefree Technologies Ltd. (“Codefree”) for all rights not assigned to http://www.google.com.co/url?sa=t&url=https://flutcanafe.weebly.com

  6add127376 hiryisra

 24. yarasher коментує:

  If you are looking for a webmaster tool, it may not be the one. But it surely will make cleaning HTML more effective, specially if you understand a little bit of HTML code.
  It’s free!
  What does it do?
  The basic idea of HTML Cleaner is to search unnecessary elements in HTML and remove them. If you want, no, but it does support context- sensitive searching, so you can search directly for certain tags (like for images), write for only href https://sujuture.weebly.com

  6add127376 yarasher

 25. tamwaym коментує:

  Still, Sofonica Folder Soldier lacks configurable options, but in most cases, users are only looking to lock some folders while leaving the rest untouched.

  Version History

  1.0

  2009-10-02

  Add a help manual to the installation.
  More configurable options. Added a default folder to block access to.

  License

  Share

  Featured On:

  Extra Resources

  About Pressola

  Pressola is the web’s http://belio.ru/bitrix/rk.php?goto=https://gastluaquacon.weebly.com

  6add127376 tamwaym

 26. zedkaff коментує:

  It is also important to note that when you print the document, you need to select the face where the paper should be folded. You can also select the shape of the document where the fold should be. After you have selected these options, the user interface will guide you through the process and highlight the areas where you need to click. When the process has completed, you can start dealing with the PDF file in whatever way you want.
  Key features include accessibility to various formats of the PDF file, http://wsdance.com/bitrix/redirect.php?goto=https://flutcanafe.weebly.com

  6add127376 zedkaff

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *