Орнітологічний заказник місцевого значення “Думузла”

Район:

Створен за Рішенням ХVІ сесії 23 скликання обласної ради від 22.12.00 р. № 326. Розташован у Каланчацькому районі, знаходиться у землекористуванні Привільської сільської ради та ВАТ «Херсорибгосп». Площа – 1411,9 га.

Територія заказника розташована в зоні Азово-Чорноморського міграційного коридору, який сезонно використовується тисячами перелітних птахів. Відмічені скупчення крижнів – до 30 тис. особин, шпаків – до 60 тис. Птахи водно-болотяного комплексу використовують акваторію ставків для тривалої зупинки під час осінніх міграцій. Тут накопичуються білі, сірі і малі білі чаплі, озерні чайки і рзноманітні качині, серед поганок фоновим видом є велика чомга. На прилягаючих до ставків степах зупиняються зграї сірого журавля, великого кроншнепа, турухтанів, золотистих сивок і інших куликів.
Велике значення система ставків має і для гніздування птахів: великої чомги, бугая, сірої і рудої чапель. Звичайними видами качиних є крижень, червоноголовий нирок, малочисленні чирки-тріскуни і широконіски. У 1999 році вперше на території заказника були помічені гніздівлі сірих гусей (3 пари) і лебедів-шипунів (2 пари). Багаточисленні на гніздування лисуха, болотна курочка. Із хижаків в очереті гніздиться болотний лунь, із куроподібних – фазан. Також багато гніздівль горобиних: різновиди чагарникової очеретянки, вусаті синиці, а на заболочених мілководних ділянках – ходуличники та чайки. Рідкісні та зникаючі види птахів території заказника: чапля руда, червоновола казарка, дрохва, степовий лунь, кулик-сорока, середній і великий кроншнепи, орлан-білохвіст, чеграва, коровайка, огар, довгоносий крохаль, сірий журавель, авдотка, ходуличник, польовий лунь.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind