28-30 березня 2002 р. У приміщенні санаторію-профілакторію Київського національного університету імені Тараса ,Шевченка відбулась Конференція “Перше засідання Ради студентських екологічних об’єднань України”, організована студентським екологічним об’єднанням “Зелене майбутнє” та Київським еколого-культурним центром.
Засідання (конференція) зібрало 41 представника 15 екологічних НУО України та 4 представники Руху ДОП Росії. Протягом чверті століття, до моменту розпаду СРСР, на території України діяли до 45 Дружин охорони природи (ДОП). Рух ДОПів України зник разом з розпадом “союзу”. Проте у інших пострадянських державах він і досі процвітає. Студенти 2 курсу Київського Національного університету та Мелітопольського педагогічного університету – Василюк Олексій та Івко Сергій вирішили відродити студентський природоохоронний рух у нашій державі. За сприяння Київського еколого-культурного центру та екоцентру “Дронт” (м. Нижній Новгород, Росія) вдалось зібрати представників сучасних СЕО України.
В ході триденної конференції були проведені загальні та секційні засідання, зокрема секції “Фауна”, “Ялина”, “Первоцвіт”, “Ековиховання”. Робота кожного дня засідання затягувалась до глибокої ночі.
Мабуть, найактивнішими виглядали саме гості з Росії, які охоче ділилися з українськими колегами досвідом та природоохоронним запалом.
Деякі учасники “вечірніх” засідань зауважували, що “ще ніколи не чули стільки корисних і змістовних по¬рад.одночасно”.
Замість офіційного відкриття, організатори влаштували символічну передачу естафети від ветеранів колишнього руху ДОП України представникам сучасних СЕО. “Факел природоохоронного запалу” перейшов від колишнього члена ДОП біофаку КНУ Віталія Грищенка до лідера сучасного СЕО “Зелене Майбутнє” Василюка Олексія, що базується на тому ж факультеті.
В рамках конференції відбулось пікетування Міністерства транспорту стосовно загрози будівництва каналу у Дунайському біосферному заповіднику, у якому прийняли участь семеро екологістів з різних міст.
28 березня для учасників конференції відбувся акустичний рок-концерт солістів молодіжних груп “Тінь Сонця” (Сергій Василюк) та “Запасний вихід” (Валентина Веремко).
Як підсумок конференції, студенти погодили Положення “Про студентське екологічне об’єднання” та “Про Раду Студентських екологічних об’єднань”, обрали координаційну Раду СЕО у складі Василюка О. Івка С. Шапаренка С. Грищенка В. Ведмідського О. Федченка М., склали структури програм “Первоцвіт”, “Фауна” та “Ялина”, план роботи Мережі СЕО на поточний рік. Також були прийняті листи до Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та Міністра екології стосовно Дунайського біосферного заповідника та загального стану природно-заповідного фонду України.
Зустріч завершилась обміном автографами на пам’ятних фото та екскурсією по Києву.
Учасники Конференції сподіваються на подальшу співпрацю та становлення студентського природоохоронного руху України, налагодження контактів з Рухом ДОП Росії та інших країн.
Резолюція Конференції “Перше засідання Ради Студентських екологічних об’єднань України”
Лист Ради СЕО щодо Дунайського заповідника
Члени Мережі студентських екологічних об’єднань України
- Василюк Олексій – СЕО “Зелене Майбутнє” м.Київ
- Івко Сергій СЕО – “Екологічна хвиля” м. Мелітополь
- Щербаченко Ольга – НГО “Потенціал”
- Гаранчук Марія – “Екологічна ліга” м. Луцьк
- Андрушенко Роман – м. Коростишів
- Федченко Миколла -г Молодіжна Лікарська Асоціація Дніпропетровщини м.дніпропетровськ
- Демидюк Єкатерина – фонд “Розвиток” М.Харків
- Влащенко Павло – ХНУ ДОП-Харків М.Харків
- Сирватка Назарій – Студентське Братство Ук¬раїнського лісотехнічнго університету м. Львів
- Павленко Ганна – СЕО “Корвус” м.Артемівськ
- Графін Михайло – СЕТК “Еколог” м. Чернігів
- Кіт Олександр – ЕGЕА-Львів м. Львів
- Брилліантова Альбіна – ЗУБФТЕПД “WEТI” м. Львів
- Корнієнко Євгенія – “Еколого-географічний фонд” м. Львів
- Абдураманов Руслан – “Товариство геоекологів тавричного національного університету” м. Симферополь
- Ведмідський Олексій – ДОП-Харків м. Харків
- Багатирли Еміне – м. Джанкой