Щодо круглого столу присвяченого  проблематиці утримання в неволі дельфінів на території України

Розпорядженням  Голови м. Дніпропетровська Куліченко  І.І. від 08.07.2009 р. за №638-р на території  міського парку ім. Лазаря Глоби  за адресою пр. К.Маркса, 95 було дозволено  організацію пересувного цирку-шапіто «Кобзов», в якому на даний момент утримується 3 дельфіни афаліни та 2 морські котики. Цей факт стурбував нас, мешканців міста, ми вважаємо умови утримання тварин та їх використання з метою отримання прибутку такими, що не відповідають чинному законодавству. Є підстави вважати, що умови утримання тварин порушують діюче законодавство про захист тварин від  жорсткого поводженя.

Через неможливість делегування представника від громадськості м.Дніпропетровська для безпосередньої участі у круглому столі, просимо по можливості підняти наступні питання для отримання фахових відповідей від присутніх спеціалістів:
•    чи діють в Україні норми утримання морських ссавців поза природним середовищем – розмір басейну для однієї тварини, кількість освітлення, температура води (зокрема у зимовий період), обсяг хімічних домішок у воді, інтенсивність її фільтрації, періодичність оновлення (повного та часткового), частота проходження ветеринарного контролю, утилізація продуктів життєдіяльності.
•    яким саме чином повинен здійснюватись санітарний контроль за станом води та здоров’ям тварин, якщо організовано послугу плавання людей в одному басейні з дельфінами, та чи існує можливість передачі хвороб від одних до інших.

З повагою,
Громадяни м. Дніпропетровська
02.10.2009