— Вирахували його місяць тому, — розповідає сільський голова Павло Корецький, 55 років. — Його історію досліджує Григорій Казмірчук, професор Київського університету імені Шевченка. Він родом із нашого села.
Розповів, що знайшов в архівах документи. У них записано: ”5 грудня 1649 року був висвячений на кальницького полковника старшиною кальницького, уманського, черкаського полків і архимандритом дияконом Онуфрієм Іван Богун. На предмісті містечка Кальник ним власноручно був посаджений дуб, який символізує могутність козацького роду”. На околиці села в нас дійсно росте старий дуб. Я припустив, що то він.
Корецький запросив Павла Акішева, директора підприємства ”Іллінецьке лісове господарство” та місцевого лісника Валентина Кавуненка. Заміряли діаметр і висоту.
— Вік дерева без зрізу визначали за європейською методикою, — каже 60-річний Павло Акішев. — Згідно з нею метр обхвату дерева — 100 років його життя. Дуб має в обхваті понад 4 метри. Вік, виходить, приблизно 400 років. Ріс у не надто гарних умовах — при дорозі, в ущільненому грунті. Але має велику й густу крону. Тобто здоровий і міцний.
Поблизу встановлять гранітний камінь із меморіальною дошкою. На ній зазначать, що дуб посадив 5 грудня 1649 року Іван Богун. Камінь із плитою замовили за 2500 грн у гранітному кар’єрі селища Стрижавка Вінницького району.
— Площадку навколо викладемо плиткою, поставимо ковану залізну огорожу, — продовжує Корецький. — Через дорогу встановимо біг-борд із написом, що це дуб Івана Богуна.
Дерево увійде в перелік місцевих туристичних принад.
Джерело: Український лісовод