Це урочище вчені недарма називають унікальним. У реліктових гаях росте рідкісний вид ялівцю – «високий». Дерево, за словами фахівців, найліпше очищає повітря від шкідливих сполук.
Ірина Кучуркина, еколог:
Можжевельник выделяет фитонциды, хорошо очищает воздух от патогенных микроорганизмов. Ученые Никитского ботсада выяснили, что летучие вещества можжевельника очищают 30% воздуха от микроорганизмов.
2005 року севастопольська міськрада розпочала планово нарізати землю в селищі Ласпі. Зводили котеджі, ялівець – вирубували. У профільній комісії міськради кажуть: рішення про передачу території у приватну власність ухвалили, спираючись на схвальні висновки всіх експертиз.
Ігор Харченко, голова земельної комісії севастопольської міськради:
Я сам лично не выезжал на участки. Это нереально – выехать на тысячу участков в месяц. Не хватит ни времени, ни топлива – ничего.
На наданих ділянках усюди червоні стрічки. У такий спосіб позначили об’єкти, які невдовзі спиляють. На одній галявині поряд здорові й цілковито сухі дерева. Дендрологи впевнені: гинуть рослини через людське втручання.
Ірина Кучуркина, еколог:
Можжевельник в год в толщину растет не более 1 миллиметра, поэтому несмотря на то, что он долгожитель, в обхвате он может быть до 5 метров. Ему для этого надо расти тысячи лет.
Хоча за фактом незаконної забудови в Ласпі порушено кримінальні справи, котеджів невпинно більшає. А намагання севастопольських екологів приєднати урочище до державного ландшафтного заповідника «Мис Айя» поки марні.
www.stb.ua, перепощено з ecoport.org.ua