Підприємство перестало працювати ще у першій половині 2000 року, але залишки непридатної для використання сірки й досі перебувають на його території. Тут же містяться 3,5 млн тонн відходів фосфорної кислоти, так званих фосфогіпсів. І це всього у якихось 600 метрах від р. Дністер.
Ще одним джерелом хімічного забруднення навколишнього середовища є скинуті на території підприємства 17 тис. тонн гудронів, завезених з Угорщини у 2002-2003 роках.
Як повідомив Ю.Чейпеш, декілька років тому, під час дослідження у інституті медичної екології ім. Мерзяєва у Києві, у гудронах було виявлено 86 токсичних хімічних речовин. У нинішньому стані вони складають страшну небезпеку. Дощі і сніг вимивають з гудронів солі важких металів та інші хімічні речовини. Існує постійна загроза забруднення ними відкритих водойм та р. Дністер.
Як було відзначено на нараді, їх переробку можна було б налагодити досить швидко. Зокрема, їх можна було б використати для виготовлення асфальтного покриття.
Проте, як зазначив голова наглядової ради ВАТ «Гірхімпром» Іван Зозуля, нині гудрони перебувають у заставі у ДПА. І поки не будуть вирішені майнові питання, чіпати їх не можна.
А тим часом, ось вже майже десять років вони продовжують становити небезпеку для навколишнього середовища і р. Дністер.
Джерело: news.dt.ua