Іван Захарченко повідомив, що з метою збереження та розширення площ зелених насаджень у населених пунктах та поліпшення стану довкілля, головою Кіровоградської облдержадміністрації Василем Моцним було підписано розпорядження «Про заходи щодо збереження та відтворення лісів і зелених насаджень в області». Розпорядженням закріплено щорічні обсяги деградованих та малопродуктивних земель, земель із запасу, у прибережних захисних смугах, котрі підлягають залісненню до 2015 року.
Керівник лісового та мисливського господарства області акцентував увагу на тому, що науково обґрунтованим рівнем лісистості території області є показник у 11 – 12%. На даний час Кіровоградщина значно поступається цим нормам, і цей рівень складає 6,5%.
Найбільших заходів із заліснення на даний час, на думку фахівців, потребують такі райони, як Компаніївський, Долинський, Новоукраїнський, а також землі степової зони, для боротьби з вітровою ерозією грунту.
У 2008 році вперше в історії області лісовим господарством було вирощено 12,5 млн. саджанців дерев, 500 тис. декоративного посадкового матеріалу, засаджено лісом 2 тис. гектарів земель. Якщо в Україні на 1 гектар вирубаного лісу припадає 2 гектари нових насаджень, то на Кіровоградщині досягнуто найвищого ровня з цього показнику – 4 гектари молодого лісу.
Серед порід якими планується заліснювати область пріоритети будуть за дубом та сосною, які вирощуються і розплідниках місцевих лісгоспів.
В минулих століттях місцевий лісостеп був більш залісненим, але за часів російської колонізації місцеві ліси через варварські вирубки з метою будівлі флоту та житла зазнали значних втрат. Нищилися не лише дерева, але і представники фауни, серед яких деякі види були винищені повністю. Серед них такі, як ведмеді та олені. Останні зусиллями місцевих мисливцезнавців почали повертатися у ліси області.
Навесні до висадки лісів широко залучається громадськість області, серед якої активісти молодіжних та екологічних організацій, шкільні лісництва та представники місцевих засобів масової інформації.
Автор: Anatolij Avdeev